Obama: Stěhování Malie na Harvard bylo jako podstoupit otevřenou operaci srdce

Magazín Magazín
28. 9. 2017 7:09
Někdejší prezident USA Barack Obama na nedávné charitativní akci Bidenových promluvil o tom, jaké bylo stěhovat svou nejstarší dceru na harvardské koleje. Malia Obamová zde začala studovat v září po roce volna.
Malia Obamová se svým otcem.
Malia Obamová se svým otcem. | Foto: ČTK

Bývalý prezident Spojených států amerických Barack Obama se nechal slyšet, že odvoz jeho dcery Malie na vysokou školu bylo dojemné. "Bylo to trochu jako otevřená operace srdce," sdělil manželům Bidenovým (Joe Biden byl v letech 2009 až 2017 viceprezidentem, pozn. red.) na nedávné charitativní akci.

Malia Obamová se na Harvard odstěhovala letos na konci srpna, aby zde začala své studium. "Byl jsem pyšný na to, že jsem před ní nebrečel. Ale na cestě zpět se Tajná služba dívala rovně před sebe a předstírala, že mě neslyšela popotahovat. Bylo to těžké," citovala exprezidenta americká CNN.

Radosti, které přináší děti

Barack Obama také uvedl, že tenhle moment "byl připomínkou toho, že ať už jsme dosáhli čehokoliv, na konci svých životů si budeme pamatovat radosti, které nám naše děti - a doufejme, že později i vnuci, přináší".

Bývalý americký prezident o svém otcovství mluvil rád. Při svém závěrečném projevu v prezidentském úřadu svým dcerám řekl: "Ze všeho, co jsem ve svém životě udělal, jsem nejvíc pyšný na to, že jsem váš otec."

Oba rodiče svou starší dceru stěhovali na Harvard osobně. Malie nastoupila na prestižní americkou vysokou školu po takzvaném gap year, tedy volném roce po ukončení střední školy.

Její stěhování do massachusettského města Cambridge bylo bedlivě sledováno médii a sama Malie se údajně potýkala s nechtěným zájmem ostatních studentů.

Video: Obama na dovolené v Karibiku

Barack Obama kitoval s Richardem Bransonem . | Video:
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy