Obama: Stěhování Malie na Harvard bylo jako podstoupit otevřenou operaci srdce

Magazín Magazín
28. 9. 2017 7:09
Někdejší prezident USA Barack Obama na nedávné charitativní akci Bidenových promluvil o tom, jaké bylo stěhovat svou nejstarší dceru na harvardské koleje. Malia Obamová zde začala studovat v září po roce volna.
Malia Obamová se svým otcem.
Malia Obamová se svým otcem. | Foto: ČTK

Bývalý prezident Spojených států amerických Barack Obama se nechal slyšet, že odvoz jeho dcery Malie na vysokou školu bylo dojemné. "Bylo to trochu jako otevřená operace srdce," sdělil manželům Bidenovým (Joe Biden byl v letech 2009 až 2017 viceprezidentem, pozn. red.) na nedávné charitativní akci.

Malia Obamová se na Harvard odstěhovala letos na konci srpna, aby zde začala své studium. "Byl jsem pyšný na to, že jsem před ní nebrečel. Ale na cestě zpět se Tajná služba dívala rovně před sebe a předstírala, že mě neslyšela popotahovat. Bylo to těžké," citovala exprezidenta americká CNN.

Radosti, které přináší děti

Barack Obama také uvedl, že tenhle moment "byl připomínkou toho, že ať už jsme dosáhli čehokoliv, na konci svých životů si budeme pamatovat radosti, které nám naše děti - a doufejme, že později i vnuci, přináší".

Bývalý americký prezident o svém otcovství mluvil rád. Při svém závěrečném projevu v prezidentském úřadu svým dcerám řekl: "Ze všeho, co jsem ve svém životě udělal, jsem nejvíc pyšný na to, že jsem váš otec."

Oba rodiče svou starší dceru stěhovali na Harvard osobně. Malie nastoupila na prestižní americkou vysokou školu po takzvaném gap year, tedy volném roce po ukončení střední školy.

Její stěhování do massachusettského města Cambridge bylo bedlivě sledováno médii a sama Malie se údajně potýkala s nechtěným zájmem ostatních studentů.

Video: Obama na dovolené v Karibiku

Barack Obama kitoval s Richardem Bransonem . | Video:
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy