reklama
 
 

Obama: Stěhování Malie na Harvard bylo jako podstoupit otevřenou operaci srdce

28. 9. 2017 7:09
Někdejší prezident USA Barack Obama na nedávné charitativní akci Bidenových promluvil o tom, jaké bylo stěhovat svou nejstarší dceru na harvardské koleje. Malia Obamová zde začala studovat v září po roce volna.

Bývalý prezident Spojených států amerických Barack Obama se nechal slyšet, že odvoz jeho dcery Malie na vysokou školu bylo dojemné. "Bylo to trochu jako otevřená operace srdce," sdělil manželům Bidenovým (Joe Biden byl v letech 2009 až 2017 viceprezidentem, pozn. red.) na nedávné charitativní akci.

Malia Obamová se na Harvard odstěhovala letos na konci srpna, aby zde začala své studium. "Byl jsem pyšný na to, že jsem před ní nebrečel. Ale na cestě zpět se Tajná služba dívala rovně před sebe a předstírala, že mě neslyšela popotahovat. Bylo to těžké," citovala exprezidenta americká CNN.

Radosti, které přináší děti

Barack Obama také uvedl, že tenhle moment "byl připomínkou toho, že ať už jsme dosáhli čehokoliv, na konci svých životů si budeme pamatovat radosti, které nám naše děti - a doufejme, že později i vnuci, přináší".

Bývalý americký prezident o svém otcovství mluvil rád. Při svém závěrečném projevu v prezidentském úřadu svým dcerám řekl: "Ze všeho, co jsem ve svém životě udělal, jsem nejvíc pyšný na to, že jsem váš otec."

Oba rodiče svou starší dceru stěhovali na Harvard osobně. Malie nastoupila na prestižní americkou vysokou školu po takzvaném gap year, tedy volném roce po ukončení střední školy.

Její stěhování do massachusettského města Cambridge bylo bedlivě sledováno médii a sama Malie se údajně potýkala s nechtěným zájmem ostatních studentů.

Video: Obama na dovolené v Karibiku

Barack Obama kitoval s Richardem Bransonem . | Video: |  01:00

autor: Magazín | 28. 9. 2017 7:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama