Kalifornský guvernér označil Trumpovy příznivce za troglodyty, primitivy z jeskyň

Magazín Magazín
Aktualizováno 21. 9. 2017 22:29
Guvernér Kalifornie Jerry Brown na newyorské konferenci o klimatických změnách označil příznivce současného amerického prezidenta Donalda Trumpa za lidi z jeskyní. Trumpův přístup k Severní Koreji a klimatickým změnám označil za "hloupý a nebezpečný", citoval server Politico.
Jerry Brown.
Jerry Brown. | Foto: ČTK

Kalifornský guvernér Jerry Brown se nechal slyšet, že nejstarší předci člověka, kteří žili v jeskyni a přezdívá se jim troglodyté, znějí v angličtině podobně jako Trumpité, tedy příznivci prezidenta. "Oba (pojmy) se týkají lidí, kteří žijí v hlubokých, temných jeskyních," řekl kalifornský guvernér.

Pojem troglodyté se přestal ve vědě užívat ve 20. století a v současné době se používá jako metafora pro primitivní a nevzdělané lidi.

Brown také uvedl, že Trump svým chováním a označováním Kim Čong-una Rocket Manem pouze "zrychluje zvrat prostřednictvím své vlastní absurdity". A myslí si, že prezidentův přístup nejen ke klimatickým změnám selže "velmi brzy".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

Další zprávy