Nemůžu v tom dýchat. Jde o umlčování žen. Komička se ve videu posmívá odpůrcům roušek

Magazín Magazín
19. 7. 2020 13:39
Ve Spojených státech jsou kvůli vysokému počtu případů nákazy koronavirem ochranné pomůcky stále velkým tématem. Někteří Američané je však odmítají a zdůvodňují to řadou absurdních výmluv. Komička Kylie Brakemanová si z některých argumentů udělala legraci ve videu, které se stalo hitem sociální sítě Twitter.
Ilustrační foto | Video: Twitter/Kylie Brakeman

Komičce Kylie Brakemanové z Los Angeles připadaly některé argumenty odpůrců roušek natolik absurdní, že si z nich rozhodla udělat legraci a s ironií sobě vlastní je vyjmenovala ve svém twitterovém videu. "Nemůžu v tom dýchat. Kdykoli si roušku nasadím, musím zadržovat dech," citoval pravděpodobně nejčastější výmluvu zábavní web Bored Panda, který na video upozornil.

"V roušce si mě někdo může splést s lékařkou a pak po mně chtít, abych si platila za studium na fakultě medicíny," zmiňuje komička další z argumentů přitažených za vlasy. "Soused mojí sestry je vědec a říká, že koronavirus chytit nemůžete, pokud to sami nechcete," žertuje dále ve videu.

Nechybí ani výmluva na fobii. "Jak mám vědět, že ta rouška není plná pavouků? Neexistuje žádný způsob, jak si to předem zkontrolovat. Patřím mezi lidi, kteří vytahují strach z pavouků, jenom když je to pro ně zrovna politicky výhodné," utahuje si žena z lidí, kteří roušky nosit odmítají.

Brakemanová ale ve videu s nadsázkou jmenuje i argument, který v rouškách vidí skrytou příležitost k diskriminaci žen. "Tohle je jen další způsob, jak chtějí ženy umlčet! Já ale potichu být nehodlám, na mém názoru totiž záleží," vtipkuje Američanka.

"Chtěla jsem zábavnou formou upozornit na to, jak jsou výmluvy lidí, kteří roušky nenosí, chabé. Nedávno jsem viděla virální video, ve kterém žena seděla v autě a vlogovala o tom, jaké trauma jí způsobilo, když měla roušku nasazenou půl hodiny. To jsem si hned řekla, že ty emoce jenom hraje, a její odhodlání chovat se jako idiot mě inspirovalo, abych reagovala," prozradila Brakemanová.

Její video na Twitteru zatím zaznamenalo přes 400 tisíc pozitivních reakcí a miliony zhlédnutí, ale rozproudilo i živou debatu. "Diskuse pod videem byla divoká, protože mnoho lidí vzalo ty věci, které před kamerou říkám, vážně a nepochopilo, že jde o satiru. Jeden člověk mi dokonce poslal vyhrůžku smrtí s fotkou, na které byla voodoo panenka a říkala: 'Nos roušku, jinak do týdne zemřeš.' Myslím, že si ten obrázek zarámuju a pověsím si ho nad ledničku," dodala Brakemanová.

Video: Francouzská ministryně panikařila, že nemá roušku

Trapas francouzské ministryně. Panikařila kvůli zapomenuté roušce | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy