Nemůžu v tom dýchat. Jde o umlčování žen. Komička se ve videu posmívá odpůrcům roušek

Magazín Magazín
19. 7. 2020 13:39
Ve Spojených státech jsou kvůli vysokému počtu případů nákazy koronavirem ochranné pomůcky stále velkým tématem. Někteří Američané je však odmítají a zdůvodňují to řadou absurdních výmluv. Komička Kylie Brakemanová si z některých argumentů udělala legraci ve videu, které se stalo hitem sociální sítě Twitter.
Ilustrační foto | Video: Twitter/Kylie Brakeman

Komičce Kylie Brakemanové z Los Angeles připadaly některé argumenty odpůrců roušek natolik absurdní, že si z nich rozhodla udělat legraci a s ironií sobě vlastní je vyjmenovala ve svém twitterovém videu. "Nemůžu v tom dýchat. Kdykoli si roušku nasadím, musím zadržovat dech," citoval pravděpodobně nejčastější výmluvu zábavní web Bored Panda, který na video upozornil.

"V roušce si mě někdo může splést s lékařkou a pak po mně chtít, abych si platila za studium na fakultě medicíny," zmiňuje komička další z argumentů přitažených za vlasy. "Soused mojí sestry je vědec a říká, že koronavirus chytit nemůžete, pokud to sami nechcete," žertuje dále ve videu.

Nechybí ani výmluva na fobii. "Jak mám vědět, že ta rouška není plná pavouků? Neexistuje žádný způsob, jak si to předem zkontrolovat. Patřím mezi lidi, kteří vytahují strach z pavouků, jenom když je to pro ně zrovna politicky výhodné," utahuje si žena z lidí, kteří roušky nosit odmítají.

Brakemanová ale ve videu s nadsázkou jmenuje i argument, který v rouškách vidí skrytou příležitost k diskriminaci žen. "Tohle je jen další způsob, jak chtějí ženy umlčet! Já ale potichu být nehodlám, na mém názoru totiž záleží," vtipkuje Američanka.

"Chtěla jsem zábavnou formou upozornit na to, jak jsou výmluvy lidí, kteří roušky nenosí, chabé. Nedávno jsem viděla virální video, ve kterém žena seděla v autě a vlogovala o tom, jaké trauma jí způsobilo, když měla roušku nasazenou půl hodiny. To jsem si hned řekla, že ty emoce jenom hraje, a její odhodlání chovat se jako idiot mě inspirovalo, abych reagovala," prozradila Brakemanová.

Její video na Twitteru zatím zaznamenalo přes 400 tisíc pozitivních reakcí a miliony zhlédnutí, ale rozproudilo i živou debatu. "Diskuse pod videem byla divoká, protože mnoho lidí vzalo ty věci, které před kamerou říkám, vážně a nepochopilo, že jde o satiru. Jeden člověk mi dokonce poslal vyhrůžku smrtí s fotkou, na které byla voodoo panenka a říkala: 'Nos roušku, jinak do týdne zemřeš.' Myslím, že si ten obrázek zarámuju a pověsím si ho nad ledničku," dodala Brakemanová.

Video: Francouzská ministryně panikařila, že nemá roušku

Trapas francouzské ministryně. Panikařila kvůli zapomenuté roušce | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy