Nemám pro ně pochopení. Tom Hanks kritizuje lidi, kteří nenosí roušky

Magazín Magazín
8. 7. 2020 15:20
Tom Hanks, který se v březnu zotavil z nákazy koronavirem, prohlásil, že nemá žádné pochopení pro lidi, kteří během pandemie odmítají nosit roušku na veřejnosti.
Nemám pro to pochopení. Tom Hanks kritizuje lidi, kteří nenosí roušky | Video: Associated Press

Přestože řada zemí zasažených novým typem koronaviru doporučuje zakrývání úst, nošení roušek nebývá povinné. A zůstává tak na lidech, jak moc budou vůči okolí ohleduplní.

Ústenky podporuje i hollywoodský herec, který v březnu prodělal v Austrálii nákazu. "Vážně to nechápu, je to to nejmenší, co může člověk udělat," řekl Tom Hanks agentuře AP na adresu lidí, kteří odmítají nosit roušky. 

"Pokud si nemůžete mýt ruce, nosit ústenku a dodržovat vzdálenost mezi lidmi, tak pro vás nemám žádné pochopení," nešetřil kritikou slavný herec.

Oscarový herec a jeho žena, producentka a herečka Rita Wilsonová, se nakazili covidem-19 během natáčení filmu v Austrálii. Hanks svou plazmu později věnoval na výzkum koronaviru.

Hanks a Wilsonová byli jedněmi z prvních známých osobností, které oznámily, že se nakazily novým virem. Pozitivní testy na koronavirus měli od té doby například i ukrajinská herečka a modelka Olga Kurylenková, britský herec Idris Elba nebo norský herec Kristofer Hivju, který se proslavil rolí Tormunda v úspěšném seriálu HBO Hra o trůny.

 

Právě se děje

před 49 minutami

O změny klimatu se zajímá polovina Čechů, dvě třetiny lidí se jí obávají, zjistil průzkum

O problematiku změn klimatu se v Česku zajímá 53 procent lidí, z toho sedm procent velmi. Podle 86 procent respondentů dochází v posledních 100 letech na Zemi ke změně klimatu. Na 89 procent lidí míní, že ke změně přispívá lidská činnost, 64 procent z nich je o tom zcela přesvědčeno. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Názor, že lidé mohou svým chováním změnu klimatu zpomalit, zastává 76 procent respondentů, podle sedmi procent ji tak lze i úplně zastavit. Opačný názor má 12 procent české veřejnosti. Dopadů klimatické změny na Zemi se v určité míře obává 67 procent respondentů, z toho 17 procent velmi. Strach nepociťuje 29 procent.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy