Meghan vymyslela charitativní kolekci, obchodníci varují před jejím nákupem na eBay

Magazín Magazín
15. 9. 2019 19:37
Prodejci charitativní módní kolekce, kterou navrhla vévodkyně Meghan, vyzvali fanoušky, aby oblečení nekupovali přes eBay, ale pořizovali si je od avizovaných obchodníků. Důvodem jsou jednak vyšší ceny v internetových aukcích, ale především skutečnost, že výtěžek z takové koupě pak nejde na pomoc dobré věci, jak manželka prince Harryho kolekcí zamýšlela.
Vévodkyně Meghan se ženami z organizace Smart Works.
Vévodkyně Meghan se ženami z organizace Smart Works. | Foto: Reuters

Cílem módní kolekce s názvem Smart Set je pomoci prostřednictvím charitativní organizace Smart Works ženám z ohrožených sociálních skupin připravit se na pracovní pohovor. 

Zákazníci, kteří si od obchodníků Marks and Spencer, Jigsaw nebo John Lewis koupí některý z pěti módních kousků, svým nákupem zároveň pošlou jeden kus organizaci. Vévodkyně pro tento účel navrhla klasické šaty, bílou košili, rovně střižené kalhoty, sako a koženou kabelku. Prodej věcí byl spuštěn ve čtvrtek a téměř okamžitě se objevily za několikanásobně vyšší ceny na eBay. 

Organizátoři ale žádají zájemkyně, aby raději počkaly na druhou vlnu zásob.  Navíc většina kousků je podle deníku The Telegraph v obchodech stále dostupná. Vyprodané jsou momentálně pouze kožené kabelky John Lewis, které by však měly být naskladněny během několika dní.

Mluvčí značky uvedl, že je zájem velmi těší. Zároveň apeloval na zákazníky, aby si kabelku kupovali pouze v jejich obchodech nebo si ji objednali prostřednictvím jejich internetového obchodu. "Prodej kabelek kdekoliv jinde nevede k charitativní pomoci," upozornil mluvčí. 

Šaty za pět stovek, kabelka za tři tisíce korun

Vévodkyně přišla na nápad s charitativním prodejem oblečení při své návštěvě organizace Smart Works a následně oslovila výše uvedené značky. Kromě toho se do projektu zapojila i její dobrá kamarádka, návrhářka Misha Nonoová, jež vytvořila klasickou bílou košili. 

Ta uvedla, že vévodkyně se "snaží pomáhat lidem a zlepšovat jejich životy", citoval ji The Telegraph. Dodala, že nedávná kritika vévodů ze Sussexu kvůli cestám soukromými letadly byla nefér. "Lidé by se měli zaměřit na tu dobrou práci, kterou dělají," dodala pro americkou televizní stanici NBC.

Nonoová prozradila, že vévodkyně se na nadcházející pracovní cestě do Jihoafrické republiky společně s princem Harrym a jejich synem Archiem bude věnovat právě tématu posílení role žen ve společnosti. 

Kolekce Smart Set by měla být dostupná po dobu dvou týdnů, díky čemuž by charitativní organizace Smart Works měla získat dostatek věcí pro klientky na celý rok. 

Kabelka z kolekce se prodává za 109 liber (v přepočtu 3161 korun), šaty za 19,5 liber (565 korun) a kalhoty za 120 liber (3480 korun). Ceny v jiných než oficiálních obchodech jsou však mnohdy až trojnásobné. 

Podle informací se již první kousky dostaly nejen k nakupujícím fanouškům vévodkyně, ale také ke klientkám charity. "V outfitu se cítím úžasně, připomíná mi, kam až jsem se dostala a jaká je přede mnou budoucnost," citoval britský deník jednu z žen zapojených do programu.

Video: Připomeňte si na návštěvu ještě těhotné Meghan v charitě Smart Works

Meghan pomáhá nezaměstaným ženám s návratem do práce | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy