Nejmladšímu milionáři v profesionálním hraní her je 16 let

Magazín Magazín
10. 8. 2015 10:14
Finále v počítačové hře Dota 2, které se konalo v americkém Seattlu, sledovaly miliony lidí. Vítězný tým získal 6,6 milionů dolarů.
Dota 2 finále | Video: YouTube

Seattle – Dobojováno, doklikáno. Mezinárodní šampionát v počítačové hře Dota 2, který o víkendu vyvrcholil v Seattlu finálovým soubojem mezi týmy Spojených států a Číny, zná vítěze. Výhru 6,6 milionů dolarů si mezi sebe rozdělí pětice hráčů z americké party Evil Geniuses.

Letošní turnaj v Dota 2 byl dotován rekordní částkou 18,4 milionů dolarů.

Finálový souboj sledovalo jen na internetu 3,5 milionu diváků, vysílací práva odkoupily i americké sportovní televize, které přenášely závěrečné klání s originálním komentářem přímo z arény. 

Tým Evil Geniuses patří mezi největší jména v americkém e-sportu (profesionální hraní počítačových her) a jeho členové si výhrou v prestižním turnaji přišli v průměru na 1,32 milionu dolarů. Nejmladším "sportovcem", který se stal milionářem, je přitom 16roční Sumail "SumaiL" Hassan, jenž byl klíčovým faktorem při finále proti čínskému týmu CDEC Gaming.

Ten obsadil druhé místo, které bylo dotováno 2,8 miliony dolarů. CDEC Gaming fungují od roku 2014 a stříbrná medaile na mezinárodním šampionátu v Dota 2 patří mezi jejich největší úspěchy, do turnaje byli totiž nominováni na divokou kartu.

Klání v Dota 2 patří mezi největší e-sportovní akce na světě, dotace světového turnaje trojnásobně převyšuje peníze, o které bojují například hokejisté ve Stanley Cupu. Na celkové částce, o kterou pak hráči soutěží, se podílejí i fanoušci. Zakoupením propagačních předmětů totiž navyšují "prize money", které pořádající firma Valve pak dorovná.

 

Právě se děje

před 41 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy