Nejmladšímu milionáři v profesionálním hraní her je 16 let

Magazín Magazín
10. 8. 2015 10:14
Finále v počítačové hře Dota 2, které se konalo v americkém Seattlu, sledovaly miliony lidí. Vítězný tým získal 6,6 milionů dolarů.
Dota 2 finále | Video: YouTube

Seattle – Dobojováno, doklikáno. Mezinárodní šampionát v počítačové hře Dota 2, který o víkendu vyvrcholil v Seattlu finálovým soubojem mezi týmy Spojených států a Číny, zná vítěze. Výhru 6,6 milionů dolarů si mezi sebe rozdělí pětice hráčů z americké party Evil Geniuses.

Letošní turnaj v Dota 2 byl dotován rekordní částkou 18,4 milionů dolarů.

Finálový souboj sledovalo jen na internetu 3,5 milionu diváků, vysílací práva odkoupily i americké sportovní televize, které přenášely závěrečné klání s originálním komentářem přímo z arény. 

Tým Evil Geniuses patří mezi největší jména v americkém e-sportu (profesionální hraní počítačových her) a jeho členové si výhrou v prestižním turnaji přišli v průměru na 1,32 milionu dolarů. Nejmladším "sportovcem", který se stal milionářem, je přitom 16roční Sumail "SumaiL" Hassan, jenž byl klíčovým faktorem při finále proti čínskému týmu CDEC Gaming.

Ten obsadil druhé místo, které bylo dotováno 2,8 miliony dolarů. CDEC Gaming fungují od roku 2014 a stříbrná medaile na mezinárodním šampionátu v Dota 2 patří mezi jejich největší úspěchy, do turnaje byli totiž nominováni na divokou kartu.

Klání v Dota 2 patří mezi největší e-sportovní akce na světě, dotace světového turnaje trojnásobně převyšuje peníze, o které bojují například hokejisté ve Stanley Cupu. Na celkové částce, o kterou pak hráči soutěží, se podílejí i fanoušci. Zakoupením propagačních předmětů totiž navyšují "prize money", které pořádající firma Valve pak dorovná.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy