"Nadšené" reakce Rusů zachytily kamery. Nabourali se do nich Ukrajinci

lis lis
25. 8. 2022 17:00
Hackeři zaútočili na kamery v Rusku, na Krymu a v Doněcku. Díky zabudovaným reproduktorům v kamerách pustili nahlas národní hymnu Ukrajiny a píseň od populárního zpěváka Andrije Khlyvnyuka. Hackeři tak pogratulovali ke Dni nezávislosti Ukrajiny.
Video: Aktuálně.cz

Na Krymu, v Doněcku, Moskvě a dalších městech v Rusku včera, v Den nezávislosti Ukrajiny, z veřejných kamer zazněla ukrajinská hymna a populární píseň od Andrije Khlyvnyuka, frontmana populární kapely BoomBox, jejíž hity dobře znají nejen Ukrajinci, ale i Rusové. Hackeři totiž napadli místní kamery a hudbu spustili přes zabudované reproduktory.

Internetoví útočníci pogratulovali obyvatelům okupovaných částí Ukrajiny, stejně jako obyvatelům některých ruských měst, ke dnu ukrajinské nezávislosti. Na videu, které publikoval Odbor strategické komunikace ozbrojených sil Ukrajiny, je vidět, jak se lidé nad hudbou podivují a zkoumají, odkud vychází.

Už v minulosti ukrajinští hackeři zaútočili na krymskou televizi, ve které pustili video Volodymyra Zelenského. Na něm ukrajinský prezident vysvětloval, že ruští představitelé na Krymu nedosáhnou pokoje. Jindy se zase hackeři nabourali do kabelové sítě v Rusku a spustili video, ve kterém přáli ruskému letectvu "Věčnou památku".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy