Váží 180 kilo a je taneční hvězdou. Zhubnout nechci, tvrdí

jaz
11. 2. 2015 10:56
Video tanečnice trpící obezitou se během chvíle stalo virálním hitem. Nyní natáčí vlastní reality show a hodlá zbořit mýty o plnoštíhlých lidech.
Video: YouTube

Raleigh (Severní Karolína) – Whitney Thore je od začátku loňského roku známá jako "Tlustá tancující holka", a to díky stejnojmennému videu, na kterém se svými skoro 180 kilogramy předvádí povedené taneční kreace. 

Více jak šest milionů zhlédnutí z ní udělalo hvězdu internetu a o Whitney se začala zajímat média. Kromě svého životního příběhu prodala i soukromí. Televizní stanice TLC odvysílá reality show s názvem Můj tlustý báječný život, prostřednictvím kterého chce třicetiletá Whitney šířit ideu sebepřijetí, a povzbudit tak ostatní ženy trpící nadváhou.

"Jsem tlustá, ale také báječná. Jsem inteligentní, mám talent a velký dar. Celá moje hodnota nezávisí na tom, jestli jsem tlustá, nebo ne," řekla webu Today. Její problémy s váhou začaly nástupem na vysokou školu, kdy vážila pouhých 45 kilo. Než skončil první ročník, dvojnásobně přibrala a začala trpět depresemi.

Až později se dozvěděla, že trpí syndromem polycystických ovarií (projevuje se zastavením ovulace a neplodností, pozn. red.), který často vede k přibírání na váze. "Nenávidím ty řeči, že jsem líná," řekla Whitney deníku Daily Mail s tím, že právě nemoc je jednou z příčin, proč není tak jednoduché zhubnout.

Od té doby, co znovu začala tancovat a už se neohlížela na svá kila, je mnohem šťastnější. "Nejsem naivní ohledně zdravotních rizik. Vím, čemu budu pravděpodobně čelit, když nezhubnu, protože právě vážím skoro 180 kilogramů. Musím zhubnout, ale nemám chuť být znovu tak štíhlá. Chci být jen fit, zdravá a šťastná," dodala Whitney, která začala vyučovat tanec pro plnoštíhlé ženy.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Zeman podal kasační stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

Prezident Miloš Zeman podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli rozsudku, podle kterého jeho rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem nebylo v souladu se zákonem. Dnešní informace České televize potvrdil prezidentův právník Marek Nespala. Podání stížnosti Nespala již dříve avizoval.

"Mohu potvrdit, že kasační stížnost v této věci byla řádně a včas podána," sdělil Nespala.

Soud na začátku června zrušil rozhodnutí Zemana, který Ošťádala odmítl profesorem jmenovat a věc mu vrátil k dalšímu řízení. Vyhověl tak žalobě, kterou společně podali Ošťádal a Univerzita Karlova. Verdikt je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy