Váží 180 kilo a je taneční hvězdou. Zhubnout nechci, tvrdí

jaz
11. 2. 2015 10:56
Video tanečnice trpící obezitou se během chvíle stalo virálním hitem. Nyní natáčí vlastní reality show a hodlá zbořit mýty o plnoštíhlých lidech.
Video: YouTube

Raleigh (Severní Karolína) – Whitney Thore je od začátku loňského roku známá jako "Tlustá tancující holka", a to díky stejnojmennému videu, na kterém se svými skoro 180 kilogramy předvádí povedené taneční kreace. 

Více jak šest milionů zhlédnutí z ní udělalo hvězdu internetu a o Whitney se začala zajímat média. Kromě svého životního příběhu prodala i soukromí. Televizní stanice TLC odvysílá reality show s názvem Můj tlustý báječný život, prostřednictvím kterého chce třicetiletá Whitney šířit ideu sebepřijetí, a povzbudit tak ostatní ženy trpící nadváhou.

"Jsem tlustá, ale také báječná. Jsem inteligentní, mám talent a velký dar. Celá moje hodnota nezávisí na tom, jestli jsem tlustá, nebo ne," řekla webu Today. Její problémy s váhou začaly nástupem na vysokou školu, kdy vážila pouhých 45 kilo. Než skončil první ročník, dvojnásobně přibrala a začala trpět depresemi.

Až později se dozvěděla, že trpí syndromem polycystických ovarií (projevuje se zastavením ovulace a neplodností, pozn. red.), který často vede k přibírání na váze. "Nenávidím ty řeči, že jsem líná," řekla Whitney deníku Daily Mail s tím, že právě nemoc je jednou z příčin, proč není tak jednoduché zhubnout.

Od té doby, co znovu začala tancovat a už se neohlížela na svá kila, je mnohem šťastnější. "Nejsem naivní ohledně zdravotních rizik. Vím, čemu budu pravděpodobně čelit, když nezhubnu, protože právě vážím skoro 180 kilogramů. Musím zhubnout, ale nemám chuť být znovu tak štíhlá. Chci být jen fit, zdravá a šťastná," dodala Whitney, která začala vyučovat tanec pro plnoštíhlé ženy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Věkové rozpětí pro dobrovolná očkování proti HPV a meningogkokům se rozšíří

Věkové rozpětí pro hrazené dobrovolné očkování dívek a chlapců proti lidskému papilomaviru (HPV) a proti meningokokům se zřejmě rozšíří. Nově budou moci očkovat také hygienici a epidemiologové. Změny přinesou senátní úpravy vládní novely o ochraně veřejného zdraví, které dnes schválila Sněmovna. Předloha pojednávala v původní podobě jen o bezpečnosti dodávek pitné vody. Nyní ji dostane k podpisu prezident Petr Pavel.

Očkování proti HPV, který je původcem rakoviny děložního čípku, je nyní hrazeno z veřejného zdravotního pojištění lidem mezi 13. a 14. rokem věku. Schválený návrh senátorů rozšiřuje toto "očkovací okno" na 11 až 15 let věku. Podobně se rozšíří i věkové rozpětí pro hrazené očkování mládeže proti meningokokům, které nyní stát platí dívkám a chlapcům od 14 do 15 let. Nově to bude mezi 14. a 16. rokem věku. "Je to všechno v souladu s vědeckými poznatky," uvedl před poslanci senátor Roman Kraus (ODS).

Od uzákonění obecné možnosti, aby očkovali i hygienici a epidemiologové, si senátoři slibují zvýšení počtu očkovacích míst. Očkovat tak bude moci podle Krause dalších zhruba 300 lékařů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

PPF klesl vloni čistý zisk o téměř polovinu, skupina vydělala 3,36 miliardy korun

Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur, tedy zhruba 3,36 miliardy korun, což bylo o 49 procent méně než o rok dříve Celková aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur, v přepočtu 960 miliard korun, informovala společnost v tiskové zprávě.

"Výsledky prvního pololetí loňského roku výrazně ovlivnily ztráty způsobené odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon," komentoval výsledky ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky. Investuje do telekomunikací, médií, finančních služeb, e-commerce, biotechnologií, nemovitosti a strojírenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy