Fotky: Na Lipně vyroste ekologická vesnice, luxusní chalupa tu vyjde na osm milionů

Podívejte se, jak vypadá "luxusní chalupaření" a jestli Lipno vůbec nové turisty pojme.
"Soubor 15 domů U Hájenky právě vzniká ve vyhledávané lokalitě Lipna nad Vltavou, v pěším dosahu přehrady, lesa i bohaté občanské vybavenosti," informuje realitní kancelář Svoboda &  Williams.
Malá, ekologická vesnice vyroste v obci, která leží na levém břehu lipenské přehrady v blízkosti sjezdovek a železnice.
Jeden apartmán, tedy půlka domu, vyjde zhruba na osm milionů korun, celý domek na šestnáct. Zatím se našlo devět zájemců, 21 jednotek stále zbývá.
Interiér má asi 140 metrů čtverečních. Přízemí tvoří obývák s kuchyní, koupelna a sklad sportovních nebo zahradních potřeb. V patře jsou tři ložnice a velká koupelna se sprchou, vanou a WC.
Foto: svoboda-williams.com
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 6. 2019 10:05
Jedno z turisticky nejvytíženějších míst v Česku rozšiřuje kapacitu novými, energeticky úspornými domky. Developer láká do Lipna na přírodu, vodní i zimní sporty a lehkou dostupnost z Prahy. Z šumavské vodní nádrže a jejího okolí se v posledních letech stalo centrum zábavy, a tak realitní kancelář ocenila novou výstavbu v přírodě na zhruba osm milionů korun. Podívejte se, jak vypadá "luxusní chalupaření" a jestli Lipno vůbec nové turisty pojme.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy