Fotky: Na Lipně vyroste ekologická vesnice, luxusní chalupa tu vyjde na osm milionů

Podívejte se, jak vypadá "luxusní chalupaření" a jestli Lipno vůbec nové turisty pojme.
"Soubor 15 domů U Hájenky právě vzniká ve vyhledávané lokalitě Lipna nad Vltavou, v pěším dosahu přehrady, lesa i bohaté občanské vybavenosti," informuje realitní kancelář Svoboda &  Williams.
Malá, ekologická vesnice vyroste v obci, která leží na levém břehu lipenské přehrady v blízkosti sjezdovek a železnice.
Jeden apartmán, tedy půlka domu, vyjde zhruba na osm milionů korun, celý domek na šestnáct. Zatím se našlo devět zájemců, 21 jednotek stále zbývá.
Interiér má asi 140 metrů čtverečních. Přízemí tvoří obývák s kuchyní, koupelna a sklad sportovních nebo zahradních potřeb. V patře jsou tři ložnice a velká koupelna se sprchou, vanou a WC.
Foto: svoboda-williams.com
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 6. 2019 10:05
Jedno z turisticky nejvytíženějších míst v Česku rozšiřuje kapacitu novými, energeticky úspornými domky. Developer láká do Lipna na přírodu, vodní i zimní sporty a lehkou dostupnost z Prahy. Z šumavské vodní nádrže a jejího okolí se v posledních letech stalo centrum zábavy, a tak realitní kancelář ocenila novou výstavbu v přírodě na zhruba osm milionů korun. Podívejte se, jak vypadá "luxusní chalupaření" a jestli Lipno vůbec nové turisty pojme.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy