reklama
 
 

Dva muži přepisují dějiny. Jsou prvními roztleskávači, kteří zatančí na Super Bowlu

2. 2. 2019 10:01
Ve Spojených státech amerických se v neděli odehraje 53. finále amerického fotbalu. Takzvaný Super Bowl ročně sledují desítky milionů diváků. Firmy bojují o reklamní prostor během komerčních přestávek, zpěváci a tanečníci zase o místo v show během poločasu. Pro letošní finále si však pořadatelé vymysleli ještě jednu specialitu. Vůbec poprvé vystoupí na stadionu také mužští roztleskávači.

Quinton Peron a Napoleon Jinnies se v neděli stanou úplně prvními mužskými roztleskávači, kteří vystoupí společně se svými ženskými kolegyněmi na stadionu v Atlantě. 

Peron s Jinniesem podpoří svůj tým Los Angeles Rams, který se ve finále utká s New England Patriots. Oba se k fotbalovým roztleskávačkám připojili loni v březnu a jsou trénovaní tanečníci. "Byla to perfektní sezona," nechal se slyšet 28letý Jinnies pro deník Los Angeles Times

"Nemůžu uvěřit tomu, že jsme to dokázali. Je to jako pohádka," řekli minulý týden roztleskávači v pořadu Good Morning America.

"V Los Angeles žije spousta lidí z různých kultur a různých zázemí. Myslím, že je proto velmi důležité, aby to reflektovali všichni členové týmu. Od kluků na hřišti přes lidi u postranní čáry až po roztleskávačský tým," tvrdí Jinnies.

Průkopníci inkluze

Cesta na Super Bowl ale nebyla tak jednoduchá. Jediní dva mužští členové roztleskávačského týmu si vyslechli řadu posměšků a nadávek, a to především na sociálních sítích. 

"Všechno, co se stalo, jsme spolkli. Víme, že za námi stojí spousta lidí. Naše rodina nám kryje záda, naše holky nám kryjí záda a i L.A. nás podporuje," řekl k tomu 26letý Peron. 

"Jsou to fenomenální tanečníci. Jakmile je jednou lidi vidí tančit a vystupovat, změní to jejich názor," citovaly Los Angeles Times jejich vedoucí Keely Fimbresovou. 

Poté, co se profesionální tanečníci přišli ukázat do roztleskávačského týmu, napsala jejich trenérka vedení klubu, že by je mezi sebe rádi přijali. Odpověď byla kladná a klub Los Angeles Rams tak znovu posunul hranice v tomto mnohdy konzervativním sportu. 

Jak připomíná Los Angeles Times, klub v roce 1946 jako první v USA představil černošského hráče Kennyho Washingtona a před pěti lety oficiálně přiznal, že jeden z hráčů, Michael Sam, je gay. 

"Vždycky jsme byli průkopníky inkluze, tohle byla naše šance, jak udělat něco i mimo hřiště," uvedl Kevin Demoff z vedení klubu. 

Roztleskávačský tým kvůli novým členům upravil i choreografii a skladby, na které předcvičují. Kromě toho dostali Peron s Jinniesem vlastní dresy bez třásní. 

Ačkoliv se oba stále musí občas vyrovnávat s posměšky, ani na chvíli svého rozhodnutí nelitují. "Pokud někoho inspirujeme nebo motivujeme, stojí to za to," řekl Napoleon Jinnies.

A nemuseli čekat dlouho. Tým New Orleans Saints v létě přijal svého mužského roztleskávače Jesse Hernandeze, kterého inspirovali právě kluci z Los Angeles. A vedoucí Fimbresová sdělila, že se jí ozvaly i další týmy s žádostí o radu, jak do svých týmů zařadit i muže.

Video: Šéf produkční společnosti za Super Bowlem v DVTV

Mít vděčné zaměstnance je cesta jak mít úspěšný podnik, říká ředitel sportovní marketingové agentury Sports 1 Marketing David Meltzer. | Video: Filip Horký |  10:37

autor: Magazín | 2. 2. 2019 10:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama