Mýval v Minnesotě šplhal na mrakodrap, jeho misi sledovaly stovky lidí venku i na internetu

Magazín Video Magazín, Video
14. 6. 2018 10:16
Svůj velký den pod drobnohledem stovek lidí zažil tento týde jeden minnesotský mýval. Odvážné zvíře vyšplhalo 23 pater budovy společnosti UBS ve městě St Paul a dostalo se až do šedesátimetrové výšky. Poté, co se jej záchranáři snažili vyprostit, rozhodl se slézt zase dolů. Nakonec bylo odvážné zvíře odchyceno a vypuštěno do volné přírody. Jeho horolezecký výkon sledovaly nejen lidi v budově a před ní, ale také na sociálních sítích.
Mýval hvězdou sítí. | Video: Reuters

Podobně jako superman v New Yorku, nebo mladý Malijec Mamoudou Gassama, který nedávno zachránil v Paříži dítě visící z balkonu, se mýval v minnesotském městě St Paul vydal vstříc nebezpečné misi - zdolat svépomocí výškovou kancelářskou budovu.

Celý příběh začal docela nevinně. Mýval se totiž usadil nad vstupní římsou do mrakodrapu UBS Plaza, odkud se jej snažili dostat údržbáři pomocí dlouhých prken. Zvíře se však leklo a začalo šplhat do šedesátimetrové výšky po fasádě. 

Jeho počínání se zatajeným dechem a obavami sledovaly stovky lidí v budově, ped ní i na sociálních sítích. Video šplhajícího mývala totiž umístili na svůj twitterový účet novináři z lokálního rádia Minnesota Public Radio. 

Vystrašené a unavené zvíře nakonec po téměř celém dni slézání mrakodrapu zachránili pracovníci organizace Wildlife Management. Mýval se ale mezitím stal virálním hitem amerického internetu.

Mývalové se častokrát pohybují spíše okolo odpadkových košů, které vybírají, proto se jim přezdívá "odpadkové pandy". "Mluvil jsem se záchranářem divokých zvířat a ten mi řekl, že v Minnesotě je na každém čtverečním metru tucet mývalů. Jsou všude, ale nevidíte je šplhat po budovách," vysvětluje si zájem lidí o zvíře novinář Tim Nelson. 

Autoři sledované reportáže o odvážném zvířeti už vymysleli trička a tašky, jejichž výtěžek půjde zčásti záchranářům a samozřejmě mývalům. 

 

Právě se děje

Další zprávy