Autor muzikálu Cats byl po zhlédnutí filmové verze natolik zděšený, že si pořídil psa

ČTK ČTK
7. 10. 2021 12:30
Slavný britský skladatel Andrew Lloyd Webber byl po zhlédnutí filmové verze svého muzikálu Cats (Kočky) tak zděšen, že si pořídil psa. Řekl to magazínu Variety k muzikálovému filmu z roku 2019, který strhala i kritika.
Filmová adaptace muzikálu Cats
Filmová adaptace muzikálu Cats | Foto: Universal Pictures

Film byl podle 73letého skladatele "zcela mimo". "Podíval jsem se na něj a pomyslel si jen 'Ó bože, ne'. To bylo poprvé za mých více než 70 letech na této planetě, co jsem šel ven a koupil jsem si psa," svěřil se skladatel.

Havanský bišonek smí páníčka doprovázet i při cestování letadlem. Jednomu dopravci předem sdělil, že zvíře mu slouží jako terapeutický pes. "Letecká společnost mi odpověděla se slovy: 'Můžete dokázat, že ho opravdu potřebujete?' A já jsem řekl: 'Ano podívejte se, co Hollywood udělal mému muzikálu Cats'," popsal Webber. Nato mu prý bylo bez dalšího dokazování povoleno vzít psíka na palubu.

Oscarový režisér Tom Hooper do filmové adaptace muzikálu Cats obsadil hvězdy jako Judi Denchová, Idris Elba, Taylor Swiftová nebo Jennifer Hudsonová a s pomocí počítačové techniky nechal vytvořit hybridní kočkolidi. Snímek však posbíral hned šest hollywoodských anticen Zlatá malina.

Mohlo by vás zajímat: Lidé jako kočky v muzikálu Cats působí nechutně

Česká kina začala hrát jeden z možná nejhorších snímků loňského roku, filmový muzikál Cats, tvrdí kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy