Muži slíbili pizzu zdarma, když zapálí konkurenci

Kristina Winklerová
14. 6. 2009 18:55
Melbourne - Majitel australské pizzerie si najal muže, aby podpálil konkurenční podnik. Zaplatil mu vskutku originálně - doživotní dodávkou pizzy zdarma.

Pětatřicetiletý Frank John Foschini na lákavou nabídku přistoupil a před čtyřmi roky nechal shořet pizzerii Papa John's.

Případ je nyní projednáván u soudu. Rozsudek si obžalovaný vyslechne příští týden.

Muž nejprve podnik polil benzínem a poté škrtl sirkou. Následná exploze ho samotného smetla, když se snažil utéct zpět k autu.

Zločinec, bratr někdejšího australského fotbalisty Silvia Foschiniho, si od nesnášenlivého restauratéra nechal vyplatit 800 dolarů a nepohrdl ani nabízenými naturáliemi.

Chtěl peníze na drogy

Foschini si činem nechtěl vyřídit účty s majitelem Papa John's Johnem Yakubem, kterého ostatně nikdy neviděl, ale sháněl prostředky na nákup heroinu.

Před soudem mimo jiné zaznělo, že Frank John byl mnohými považován za talentovanějšího fotbalistu než jeho bratr. Drogová závislost mu ale kariéru zničila ještě v počátcích.

V současnosti se ale Foschini snaží napravit. Chodí na léčení a po dvaceti letech drogové závislosti si konečně snaží dát život do pořádku. Soudu také oznámil, že pizzu zdarma už přestal pojídat a s majitelem podniku přerušil veškeré kontakty.

Přese všechno ale nejspíše stejně skončí ve vězení. Soudce Michael McInerney totiž hodnotí daný zločin jako velmi závažný. Zároveň ho překvapilo, že jediným motivem žhářství byla snaha zbavit se konkurence na trhu.

Restauratér unikl trestu

Nechápal také, že majitel pizzerie, který si zločin objednal, vyvázl bez trestu. Podle žalobce se ovšem nenašel dostatek důkazů.

Yakubova pizzerie bývala velmi prosperující, při požáru ale lehla popelem a majitel ji nikdy znovu neotevřel.
„Je mi líto toho muže, který půjde do vězení. Bere drogy. Neví, co dělá. Chci, aby trest dostal muž, který mu zaplatil. Zničil mi život, " svěřil se Yakub listu Herald Sun.

Majitel pizzerie totiž nejenže přišel o milovaný rodinný podnik, ale zároveň musel čelit podezření místních, kteří ho obviňovali, že požár založil sám.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy