Muži slíbili pizzu zdarma, když zapálí konkurenci

Kristina Winklerová
14. 6. 2009 18:55
Melbourne - Majitel australské pizzerie si najal muže, aby podpálil konkurenční podnik. Zaplatil mu vskutku originálně - doživotní dodávkou pizzy zdarma.

Pětatřicetiletý Frank John Foschini na lákavou nabídku přistoupil a před čtyřmi roky nechal shořet pizzerii Papa John's.

Případ je nyní projednáván u soudu. Rozsudek si obžalovaný vyslechne příští týden.

Muž nejprve podnik polil benzínem a poté škrtl sirkou. Následná exploze ho samotného smetla, když se snažil utéct zpět k autu.

Zločinec, bratr někdejšího australského fotbalisty Silvia Foschiniho, si od nesnášenlivého restauratéra nechal vyplatit 800 dolarů a nepohrdl ani nabízenými naturáliemi.

Chtěl peníze na drogy

Foschini si činem nechtěl vyřídit účty s majitelem Papa John's Johnem Yakubem, kterého ostatně nikdy neviděl, ale sháněl prostředky na nákup heroinu.

Před soudem mimo jiné zaznělo, že Frank John byl mnohými považován za talentovanějšího fotbalistu než jeho bratr. Drogová závislost mu ale kariéru zničila ještě v počátcích.

V současnosti se ale Foschini snaží napravit. Chodí na léčení a po dvaceti letech drogové závislosti si konečně snaží dát život do pořádku. Soudu také oznámil, že pizzu zdarma už přestal pojídat a s majitelem podniku přerušil veškeré kontakty.

Přese všechno ale nejspíše stejně skončí ve vězení. Soudce Michael McInerney totiž hodnotí daný zločin jako velmi závažný. Zároveň ho překvapilo, že jediným motivem žhářství byla snaha zbavit se konkurence na trhu.

Restauratér unikl trestu

Nechápal také, že majitel pizzerie, který si zločin objednal, vyvázl bez trestu. Podle žalobce se ovšem nenašel dostatek důkazů.

Yakubova pizzerie bývala velmi prosperující, při požáru ale lehla popelem a majitel ji nikdy znovu neotevřel.
„Je mi líto toho muže, který půjde do vězení. Bere drogy. Neví, co dělá. Chci, aby trest dostal muž, který mu zaplatil. Zničil mi život, " svěřil se Yakub listu Herald Sun.

Majitel pizzerie totiž nejenže přišel o milovaný rodinný podnik, ale zároveň musel čelit podezření místních, kteří ho obviňovali, že požár založil sám.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko a Japonsko podepsaly nový plán strategické spolupráce

Český ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a jeho japonský protějšek Tomišicu Motegi dnes ve Varšavě podepsali nový plán strategické spolupráce mezi oběma zeměmi. Učinili tak na okraj jednání ministrů visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko) a Japonska, které zorganizovalo polské předsednictví V4.

Mezi prioritní oblasti spolupráce Česka a Japonska budou na základě akčního plánu pro období 2021 až 2025 patřit kromě ekonomiky také věda, inovace a obchod. Součástí je i spolupráce v oblasti bezpečnosti a multilaterální diplomacie. Japonsko je po Číně a Jižní Koreji třetí zemí v Asii, se kterou má Česko takto upravené vztahy.

Podle tiskové zprávy českého ministerstva zahraničí je Japonsko je druhým největším investorem v ČR a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem Česka v Asii. Obrat obchodní výměny v roce 2020 dosáhl 3,8 miliardy dolarů (80,2 miliardy korun). Celkem 260 japonských firem v současné době zaměstnává v ČR přes 50 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nadal prohrál v madridském čtvrtfinále se Zverevem

Německý tenista Alexander Zverev potřetí za sebou porazil Rafaela Nadala a postoupil do semifinále antukového turnaje v Madridu. Čtyřiadvacetiletý hráč zvítězil nad světovou dvojkou 6:4, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem.

Nejvýše nasazený Nadal, pětinásobný vítěz madridského turnaje, prolomil soupeřův servis jako první, jenže vedení 4:2 neudržel. Zverev čtyřmi gamy za sebou získal úvodní set a ve druhém mu pak stačil brejk v páté hře. "Tohle je jedna z největších výher mojí kariéry. Ale turnaj ještě nekončí," radoval se Zverev po mečbolu.

Nadal má sice se Zverevem dál aktivní bilanci 5:3, jenže německého protivníka naposledy zdolal před třemi lety. Dvakrát mu pak podlehl na tvrdém povrchu. Právě v roce 2018 Zverev ovládl madridský turnaj, o titul se tehdy utkal s Thiemem.

Thiem porazil Američana Johna Isnera 3:6, 6:3, 6:4 a do semifinále se v Madridu probojoval počtvrté za sebou. Na první triumf ale zatím čeká, ve finále byl dvakrát.

Další zprávy