Muži slíbili pizzu zdarma, když zapálí konkurenci

Kristina Winklerová
14. 6. 2009 18:55
Melbourne - Majitel australské pizzerie si najal muže, aby podpálil konkurenční podnik. Zaplatil mu vskutku originálně - doživotní dodávkou pizzy zdarma.

Pětatřicetiletý Frank John Foschini na lákavou nabídku přistoupil a před čtyřmi roky nechal shořet pizzerii Papa John's.

Případ je nyní projednáván u soudu. Rozsudek si obžalovaný vyslechne příští týden.

Muž nejprve podnik polil benzínem a poté škrtl sirkou. Následná exploze ho samotného smetla, když se snažil utéct zpět k autu.

Zločinec, bratr někdejšího australského fotbalisty Silvia Foschiniho, si od nesnášenlivého restauratéra nechal vyplatit 800 dolarů a nepohrdl ani nabízenými naturáliemi.

Chtěl peníze na drogy

Foschini si činem nechtěl vyřídit účty s majitelem Papa John's Johnem Yakubem, kterého ostatně nikdy neviděl, ale sháněl prostředky na nákup heroinu.

Před soudem mimo jiné zaznělo, že Frank John byl mnohými považován za talentovanějšího fotbalistu než jeho bratr. Drogová závislost mu ale kariéru zničila ještě v počátcích.

V současnosti se ale Foschini snaží napravit. Chodí na léčení a po dvaceti letech drogové závislosti si konečně snaží dát život do pořádku. Soudu také oznámil, že pizzu zdarma už přestal pojídat a s majitelem podniku přerušil veškeré kontakty.

Přese všechno ale nejspíše stejně skončí ve vězení. Soudce Michael McInerney totiž hodnotí daný zločin jako velmi závažný. Zároveň ho překvapilo, že jediným motivem žhářství byla snaha zbavit se konkurence na trhu.

Restauratér unikl trestu

Nechápal také, že majitel pizzerie, který si zločin objednal, vyvázl bez trestu. Podle žalobce se ovšem nenašel dostatek důkazů.

Yakubova pizzerie bývala velmi prosperující, při požáru ale lehla popelem a majitel ji nikdy znovu neotevřel.
„Je mi líto toho muže, který půjde do vězení. Bere drogy. Neví, co dělá. Chci, aby trest dostal muž, který mu zaplatil. Zničil mi život, " svěřil se Yakub listu Herald Sun.

Majitel pizzerie totiž nejenže přišel o milovaný rodinný podnik, ale zároveň musel čelit podezření místních, kteří ho obviňovali, že požár založil sám.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy