Muslimka mění módní historii, v hidžábu se dostala na titulní stranu časopisu Allure

Magazín Magazín
26. 6. 2017 9:36
Americký módní magazín Allure má poprvé na obálce ženu v hidžábu. Červnovému vydání časopisu vévodí devatenáctiletá muslimská modelka Halima Adenová. Narodila se v uprchlickém táboře v Keni, ve svých sedmi letech se přestěhovala s matkou do USA a od té doby nosí hidžáb. Objevila se už na titulní straně časopisu Vogue. Adenová o sobě tvrdí, že chce rozbít mylné představy a stereotypy o muslimkách.
Červnová titulní strana časopisu Allure.
Červnová titulní strana časopisu Allure. | Foto: Instagramový účet Allure Magazine

Mladičká muslimka Halima Adenová se stává průkopnickou módní hvězdou. Objevila se jako první modelka v hidžábu na obálce časopisu Vogue, v listopadu minulého roku se stala první miss Minnesoty, která soutěžila v hidžábu a burkinách. Teď je tváří červnového vydání magazínu Allure. 

Hidžáb začala nosit v osmi letech, rok poté, co se společně s matkou odstěhovala do Spojených států amerických. Předtím od narození žila v keňském uprchlickém táboře.

Nynější devatenáctiletá modelka Halima Adenová se chtěla v hidžábu podobat své matce. "Každá malá holčička touží vypadat jako maminka - je to její první hrdina," uvedla pro časopis Allure. Populární módní měsíčník se zaměřuje hlavně na krásu, zdraví a módu

Halima teď vidí v nošení šátku jiný smysl. Podle ní dává společnost příliš velký důraz na to, že dívky se mají oblékat a vypadat určitým způsobem. "Mohu toho nabídnout mnohem více než jen fyzický vzhled. Hidžáb mě brání před narážkami na můj vzhled," prozradila magazínu.

Prací modelky se snaží změnit stereotypy, které se vážou k muslimkám. "Cítím, že tu jsem, abych se snažila rozbít mylné představy o muslimkách," dodává.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy