Feministka Meghan. Odmítá být ženou v domácnosti, Harry i královna její boj za práva žen respektují

krho
18. 5. 2018 10:56
Meghan Markleová není jen bývalá herečka a budoucí manželka britského prince Harryho. Hrdá feministka se ve svých charitativních a osvětových činnostech zaměřuje na prosazování ženských práv a chce v tom pokračovat i poté, co se tuto sobotu 19. května provdá za prince Harryho. Snoubenec i královská rodina její "feministickou víru" respektují. Prozatím.
Reportáž, ve které jedenáctiletá Meghan Markleová vysvětluje, proč ji rozčílila reklama na prostředek na mytí nádobí. | Video: Youtube

Meghan protestuje proti sexistické reklamě

V roce 1992, tehdy ještě jedenáctiletá, Meghan zhlédla při školním vyučování televizní reklamu, která ji velmi rozzlobila. "Ženy po celé Americe bojují s mastnými hrnci a pánvemi" - hlásal reklamní slogan na prostředek na mytí nádobí. "Ano, do kuchyně, přesně tam ženy patří," komentovali spolužáci.

Sexistická reklama a reakce chlapců rozzlobily jedenáctiletou Meghan natolik, že napsala několik dopisů. Jeden z nich adresovala přímo výrobci mycího prostředku, firmě Procter and Gamble, další tehdejší americké první dámě Hillary Clintonové. Od budoucí kandidátky na americkou prezidentku se jí dostalo podpory a od celosvětově největšího výrobce spotřebního zboží nápravy. Po Meghanině stížnosti už s mastným nádobím nebojovaly "ženy", ale "lidé".

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy