Lyžování bez front? V Tošovicích

Ilona Víchová
19. 1. 2012 11:33
V Tošovicích si užijí rodiče i děti, v létě i v zimě
Foto: Aktuálně.cz

Menší ski centra jako například moravské Tošovice nabízejí pestrý program, ve kterém najdme kromě klasických zimních aktivit i netradiční a adrenalinové sporty.

Areál HEIpark Tošovice se nachází mezi Fulnekem a Odrami. Návštěvníci mohou využít dálnice D1 a sjet na exitech 321 nebo 330. Lidé si mohou celoročně v centru odpočinout, užít sportovních aktivit, zábavy a adrenalinu. V areálu se nachází celostátní rarita, tři uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky, snowpark a dvě dětské sjezdovky s lanovým vlekem. Délka tratí se pohybuje od dvě stě sedmdesáti do tři sta padesáti metrů.

Ski pasy se kupují na počet jízd vlekem, a je jedno, zda jste lyžaři nebo snowboardisté. Cena za dvacet pět jízd je tři sta padesát korun. Hodinové jízdné stojí sto čtyřicet korun.  

Foto: Aktuálně.cz

Adrenalin a originalita v lyžařském centru

Povrch je uměle zasněžován. Prostředí je určené nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky. Zaměstnanci se po celou zimní sezónu starají o snowpark. O úpravě skoků a překážek se radí se zkušenými českými snowboardisty. Jde o místo, které má variabilní využití i pro pravidelné návštěvníky. V předešlých sezónách se v Tošovicích uskutečnily i závody a sklidily velký úspěch nejen u soutěžících, ale i u diváků.

Letos snowpark prošel velkými změnami. Přibyly čtyři nové překážky - "kluziště", bedna, rail a wallride. Ještě spolu s dalšími čtyřmi překážkami tvoří trať o délce dvě stě sedmdesát metrů s převýšením padesát metrů.

Zájemci o rychlejší a netradiční sporty, mohou vyzkoušet Snowtubing. Jde o jízdu na speciálních pneumatikách v zasněženém korytu. Aktivita, kterou zaručeně vyzkouší nejen děti, ale také dospělí.

Pokud nechcete mít se sněhem co dočinění, zkuste bobovou dráhu Alpine Coaster. Vozy jsou v provedení pro dvě osoby sedící v řade za sebou. Brzdové páky jsou ovládané jezdcem sedícím na zadním sedadle. Dráha je dlouho téměř jeden kilometr s převýšením sedmdesát sedm metrů. Odvážlivce čeká sedmnáct zatáček, jedna točna, jeden velký skok a čtrnáct malých.

Foto: Aktuálně.cz

Cestující se dopravují ve vozech směrem nahoru pomocí vleku. Provoz dráhy je bezcproblémů i za vlhka, sněhu i mrazu. Po délce celého vleku i samotné dráhy je umělé osvětlení.  

Další novinkou je velká ledová plocha s trvalým mražením pro bruslení, hokej a radovánky na ledě. Kluziště se nachází v horní části areálu. Menší lyžařské středisko se může pyšnit bruslařským prostorem o velikosti 36 x 19 metrů s mantinely i brankami. Led se během přestávek upravuje. Veřejné bruslení přijde návštěvníky na třicet korun. 

 

Právě se děje

před 8 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy