Lyžování bez front? V Tošovicích

Ilona Víchová
19. 1. 2012 11:33
V Tošovicích si užijí rodiče i děti, v létě i v zimě
Foto: Aktuálně.cz

Menší ski centra jako například moravské Tošovice nabízejí pestrý program, ve kterém najdme kromě klasických zimních aktivit i netradiční a adrenalinové sporty.

Areál HEIpark Tošovice se nachází mezi Fulnekem a Odrami. Návštěvníci mohou využít dálnice D1 a sjet na exitech 321 nebo 330. Lidé si mohou celoročně v centru odpočinout, užít sportovních aktivit, zábavy a adrenalinu. V areálu se nachází celostátní rarita, tři uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky, snowpark a dvě dětské sjezdovky s lanovým vlekem. Délka tratí se pohybuje od dvě stě sedmdesáti do tři sta padesáti metrů.

Ski pasy se kupují na počet jízd vlekem, a je jedno, zda jste lyžaři nebo snowboardisté. Cena za dvacet pět jízd je tři sta padesát korun. Hodinové jízdné stojí sto čtyřicet korun.  

Foto: Aktuálně.cz

Adrenalin a originalita v lyžařském centru

Povrch je uměle zasněžován. Prostředí je určené nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky. Zaměstnanci se po celou zimní sezónu starají o snowpark. O úpravě skoků a překážek se radí se zkušenými českými snowboardisty. Jde o místo, které má variabilní využití i pro pravidelné návštěvníky. V předešlých sezónách se v Tošovicích uskutečnily i závody a sklidily velký úspěch nejen u soutěžících, ale i u diváků.

Letos snowpark prošel velkými změnami. Přibyly čtyři nové překážky - "kluziště", bedna, rail a wallride. Ještě spolu s dalšími čtyřmi překážkami tvoří trať o délce dvě stě sedmdesát metrů s převýšením padesát metrů.

Zájemci o rychlejší a netradiční sporty, mohou vyzkoušet Snowtubing. Jde o jízdu na speciálních pneumatikách v zasněženém korytu. Aktivita, kterou zaručeně vyzkouší nejen děti, ale také dospělí.

Pokud nechcete mít se sněhem co dočinění, zkuste bobovou dráhu Alpine Coaster. Vozy jsou v provedení pro dvě osoby sedící v řade za sebou. Brzdové páky jsou ovládané jezdcem sedícím na zadním sedadle. Dráha je dlouho téměř jeden kilometr s převýšením sedmdesát sedm metrů. Odvážlivce čeká sedmnáct zatáček, jedna točna, jeden velký skok a čtrnáct malých.

Foto: Aktuálně.cz

Cestující se dopravují ve vozech směrem nahoru pomocí vleku. Provoz dráhy je bezcproblémů i za vlhka, sněhu i mrazu. Po délce celého vleku i samotné dráhy je umělé osvětlení.  

Další novinkou je velká ledová plocha s trvalým mražením pro bruslení, hokej a radovánky na ledě. Kluziště se nachází v horní části areálu. Menší lyžařské středisko se může pyšnit bruslařským prostorem o velikosti 36 x 19 metrů s mantinely i brankami. Led se během přestávek upravuje. Veřejné bruslení přijde návštěvníky na třicet korun. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy