Lidé si dali v letadle sendvič a zakousli se do jehel

ČTK ČTK
17. 7. 2012 8:43
Incident se stal na linkách americké společnosti Delta Air Lines
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz, Thinkstock, ČTK, Reuters, Paramount Pictures, Columbia Pictures

Minneapolis - Nevídaná věc se přihodila klientům letecké společnosti Delta Air Lines: v sendvičích, které jim naservírovaly letušky, našli jehly na šití.

Aerolinky se nyní snaží zjistit, jak se do jídla dostaly. Jehly byly v krůtích sendvičích podávaných při letech z nizozemského Amsterdamu do USA, napsala agentura AP.

Aerolinky upřesnily, že jehly byly objeveny v šesti sendvičích během čtyř nedělních letů. Jeden cestující na lince do Minneapolisu byl zraněn, ale odmítl vyhledat lékařské ošetření. Další jehly byly ve dvou letadlech mířících do Atlanty a také ve spoji do Seattlu.

Jak uvedla mluvčí Delty Kristin Baurová, aerolinky zvýšily bezpečnostní opatření pro přípravu jídel. "Delta bere tuto záležitost nesmírně vážně a spolupracuje s místními i federálními úřady, které tento incident vyšetřují. Delta přijala okamžitá opatření vůči dodavateli jídel v Amsterdamu, aby zajistila bezpečnost a kvalitu servírovaných pokrmů," uvedla letecká společnost v písemném vyjádření.

Catering pro letouny Delty zajišťovala amsterdamská společnost Gate Gourmet. Podle její mluvčí Christiny Ulosevichové nemá společnost informace o žádných dalších incidentech od aerolinek, pro něž zajišťuje jídlo. Firma podle ní netuší, jak se jehly do sendvičů dostaly.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V Německu najelo auto do průvodu, několik lidí je zraněných

V německém městě Volkmarsen najelo auto do průvodu lidí a několik jich zranilo. Německý deník Bild píše, že zraněných je nejméně 15, mezi nimi i malé děti. Policie podle agentury Reuters řidiče zadržela. Zda šlo o nehodu nebo záměrný čin, není zatím jasné.

Podle místního listu Hessische Niedersächsische Allgemeine vjel do davu diváků stříbrný mercedes. K incidentu došlo v pondělí odpoledne poblíž supermarketu REWE, kde lidé přihlíželi masopustnímu průvodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy