reklama
 
 

"Levuško, zachraň náš Bajkal!" Rusové na Instagramu prosí DiCapria, ať pomůže jezeru

23. 7. 2019 13:00
Ruští environmentalisté zaplavují Instagram herce Leonarda DiCapria zoufalými prosbami o to, aby zachránil sibiřské jezero Bajkal. Hollywoodská hvězda je proslulá aktivistickým přístupem k ochraně životního prostředí a boji proti globálním klimatickým změnám. Nejstarší a nejhlubší jezero na světě, zapsané na seznam UNESCO, se v posledních letech potýká se silným znečištěním.

"Levuško! Zachraň náš Bajkal! Žádáme tě jako bratři jménem celého Ruska," citoval jednu ze zpráv herci britský zpravodajský deník The Guardian. Ruští bojovníci za životní prostředí herce v posledních dnech zaplavili žádostmi o podporu kampaně na ochranu nejznámějšího sibiřského jezera Bajkal, kterému se přezdívá "perla Sibiře". 

Bajkal je zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO a je nejstarším a největším jezerem na světě a také jednou z největších zásobáren pitné vody. V posledních letech se však potýká se znečištěním, nadměrnou zástavbou a pytlačením.

Podle britského deníku The Guardianu vyzval k posílání zpráv 44letému oscarovému herci ruský účet informující o dění ve městě Ulan-Ude nedaleko Bajkalu. Levuška je pak ruské označení pro Leonarda. 

DiCaprio v posledních letech daroval miliony dolarů na projekty ochrany životního prostředí, a to především prostřednictvím své charitativní organizace založené v roce 1998.

Kromě toho se stal ústřední postavou v dokumentu National Geographic s názvem Před potopou aneb Je s námi konec? z roku 2016 a produkoval a namluvil také ekologický dokument Led v ohni. 

A hollywoodský herec má údajně k Rusku také rodinné vazby. Dva z jeho prarodičů pocházejí z Ruska a umělec sám sebe údajně považuje za polovičního Rusa. 

autor: Magazín | 23. 7. 2019 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama