reklama
 
 

Tradiční býčí závody v Pamploně končí. Zranilo se pět lidí

14. 7. 2014 10:05
Dva Španěly býci nabrali na rohy, dalších pět lidí bylo lehce zraněno a převezeno do nemocnice.

Pamplona (Španělsko) - Při posledním letošním běhu s býky v severošpanělské Pamploně, který uzavřel více než týden trvající tradiční oslavy svátku svatého Fermína, se v pondělí zranilo několik lidí.

Zvířata nabrala v úzkých uličkách na rohy dva ze zhruba dvou stovek odvážlivců, kteří býky při běhu městem doprovázeli, uvedla agentura AP. V nemocnici skončilo s drobnějšími zraněními i dalších pět lidí.

Pondělní, v pořadí osmý běh s býky, oslavy v Pamploně uzavřel. Jeho průběh byl poměrně dramatický, protože jedno ze šesti zvířat se oddělilo od skupiny a zaútočilo na tři běžce. Býk je přitlačil na zeď a ohrazení a pokoušel se je nabrat na rohy.

Tradice, co zabila již 15 lidí

Dva lidé utrpěli tržné rány na nohách, uvedl ředitel nemocnice v blízké Navaře Óscar Gorria. V péči lékařů je také dalších pět účastníků akce.

Téměř kilometr dlouhého běhu s býky mezi ohradou a arénou se při devítidenních oslavách zúčastnily každé dopoledne stovky lidí, mezi nimiž byly jak Španělé, tak turisté z mnoha zemí.

Od roku 1924, kdy se o bězích s býky začaly vést záznamy, zvířata zabila 15 lidí. Zatím poslední obětí běhů s býky byl v roce 2009 sedmadvacetiletý Španěl.

Slavnosti v Pamploně získaly celosvětovou proslulost i díky románu Fiesta od amerického spisovatele a novináře Ernesta Hemingwaye.

autor: ČTK | 14. 7. 2014 10:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama