Lékaři odešli během operace hasit požár, pacient zemřel

ČTK ČTK
26. 8. 2011 9:52
Padesátiletý Číňan se udusil
Foto: Jan Langer

Šanghaj - Přímo na operačním stole zemřel čínský pacient, od kterého uprostřed amputace nohy odešel veškerý personál.

Sestry, anesteziologové i lékaři odběhli hasit požár, který vypukl v sousedním pokoji. Než se vrátili, padesátiletý muž se udusil, napsala oficiální tisková agentura Nová Čína.

Podle jejích informací nechali lékaři pacienta o samotě asi 30 minut. Hasit požár, který vypukl od desinfekčního přístroje, se nejprve vydali anesteziologové a sestry, a když se nevraceli, odešli i operující lékaři.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy