Kvíz: Nudíte se v karanténě? Poznejte slavné české filmy podle emotikonů

Magdaléna Medková Jan Kačer Magdaléna Medková, Jan Kačer
26. 3. 2020 9:30
Kvůli karanténě zůstávají doma miliony Čechů. Dlouhé chvíle jim zkracují seriály, filmy, vtipy i kreativní hádanky. Některé si lidé vytváří i sami a na internetu je pak sdílejí s ostatními. Populárním se stal například kvíz vytvořený z emotikonů. Pod několika ikonami smajlíků a předmětů se skrývají názvy českých filmů, uhádnete je? Zkuste si to v následujícím kvízu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy