Litva (ne)má talent. Vrhač nožů málem zabil svého partnera

jaz
8. 1. 2015 7:45
V litevské talentové soutěži trnuli diváci hrůzou během nepovedeného představení vrhače nožů, který mířil tak špatně, že ublížil svému asistentovi.
Video: YouTube

Vilnius – Litevská verze britské reality show zaujala světová média díky nebezpečnému vystoupení vrhače nožů. Ten málem v přímém přenosu zranil svého asistenta, když se pokoušel zasáhnout meloun nad jeho hlavou.

Mladík, který dělal vrhači partnera, byl po celou dobu představení viditelně nervózní, zvláště když vrhačovy nože míjely cíl nebo se vůbec nezarývaly do dřevěné desky a jen padaly na zem. Při každé ráně tak vyděšený asistent uhýbal, přesto mu to nebylo nic platné. Dvakrát se totiž vrhač strefil a říznul ho do prstů, ve kterých držel velké karty.

Asistent málem přišel o oko

Nejvíce děsivým okamžikem bylo, když se vrhač snažil zasáhnout meloun nad hlavou mladíka, což se mu nepodařilo. První rána se zabodla do desky nad melounem a druhá těsně vedle asistentova pravého oka.

Porota byla z vystoupení vyděšená a moc tomu nepřidal i fakt, že neúspěšný vrhač utíral během hodnocení svou botou krev, která mladíkovi kapala ze zraněných rukou na jeviště.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy