reklama
 
 

Mladík hrál střílečku na PC, když ho přepadl tým SWAT

3. 9. 2014 12:09
Jordan Matthewson hrál zrovna hru Counter - Strike, která se zabývá bojem teroristů proti jednotkám SWAT | Video: Youtube
Policisté dostali anonymní telefonát, že mladík zastřelil dva své kolegy a zajal několik rukojmí. Teprve po zásahu strážci pořádku zjistili, že se jednalo o žert.

Praha/Littleon (Colorado) - Jordan Matthewson je v USA populární hráč počítačových her, který během hraní vysílá komentovaná videa živě na internetu. Při jednom takovémto přenosu ho přepadlo ozbrojené komando SWAT, které reagovalo na anonymní telefonát, že Jordan zastřelil dva své spolupracovníky a zajal několik rukojmí.

Jednotka SWAT vnikla do Matthewsonovy kanceláře ve městě Littleton. Policisté byli ozbrojeni automatickými zbraněmi a donutili zjevně překvapeného hráče lehnout si na zem a následně ho spoutali. Kromě zásahu v kanceláři evakuovala policie i nejbližší okolí budovy a zavřela dvě školy v blízkosti.

Matthewson, známý na internetu pod přezdívkou Kootra, hrál v tu dobu zrovna populární střílečku Counter-Strike. Ta se vcelku ironicky zabývá právě bojem teroristů proti policejním jednotkám SWAT. Celý incident se mu povedlo zaznamenat na webkameru, kterou se zrovna natáčel.

Vtipálci se baví, policie však varuje

Policie až po zásahu zjistila, že se jednalo o falešný telefonát, který se stal fenoménem poslední doby a je známý jako "swatting". Vtipálci, často právě hráči počítačových her, při něm zalarmují policii a pošlou ji za nic netušící obětí žertu. V poslední době tak způsobili zásahy na Long Islandu, v Arizoně či Michiganu.

Policie se novým trendem moc nebaví. Naopak varovala další vtipálky, že tento fenomén může jednou skončit zastřelením nevinného člověka.

"Toto není hra. Tohle není žádná online střílečka. Máme skutečné zbraně s ostrými náboji a pravděpodobnost, že se stane nějaká tragédie, je velká," reagoval na incident šéf policie Doug Stephens.

autor: Prokop Vodrážka | 3. 9. 2014 12:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama