Od barů po sex kluby. Vídeň se stala rájem homosexuálů

ČTK ČTK
31. 5. 2014 7:00
Tolerantní Vídeň láká homosexuální turisty z celého světa. Dávají jí přednost hlavně páry starších generací.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Vídeň -  Stejně jako u heterosexuálních turistů sází rakouská metropole na pestrou kulturní nabídku. A úspěšně. V lednu Vídeň klasifikovalo jako první kulturní destinaci na 80 tisíc uživatelů internetového serveru GayCities.com.

"Pokud vás zajímá jen jedno, a to slavit 24 hodin denně, pak jsou jiná města, která to umějí lépe. Jestliže se však zajímáte o kvalitní gastronomii, o kulturu, ale také chcete oslavovat, pak přijeďte do Vídně," láká ředitel vídeňského úřadu pro turistiku Norbert Kettner.

Vídeň vhodná pro starší homosexuální páry

Vídeňský úřad pro turistiku vychází vstříc těmto turistům už více než patnáct let. Vydal pro ně zvláštního průvodce, založil stránku na Facebooku a spustil kampaň na internetu, kde homosexuální páry pózují před svou oblíbenou vídeňskou lokalitou.

Podívejte se na vítězný song Eurovize v podání Conchity Wurst.
Podívejte se na vítězný song Eurovize v podání Conchity Wurst. | Video: YouTube

"Město působí dosti formálně, ale je také známo tím, že gayům poskytuje vše, od běžných barů po sex kluby," potvrzuje sedmačtyřicetiletý Ir Brian Melaugh.

Tolerance, kterou město homosexuálním návštěvníkům nabízí, je další stránkou atraktivnosti Vídně. "Bary pro gaye tu nejsou tak viditelné jako jinde," říká šestatřicetiletý architekt Bill z Washingtonu, který přijel do Evropy se svým partnerem.

Vídeň prokazuje svou angažovanost pro věc homosexuálů i tím, že už více než 20 let pořádá největší charitativní akci v Evropě Life Ball, jejíž výtěžek je určen na podporu boje proti AIDS. Ta letošní se koná právě dne (31. května) a očekává se příjezd bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, zpěváka Ricky Martina a samozřejmě Conchity Wurst, vítězky hudební soutěže Eurovize.

 

Právě se děje

Další zprávy