V japonské zoo vzniká nová móda. Určují ji lvi a tygři

ČTK ČTK
16. 7. 2014 10:00
Rozervané džínsy z japonského zoo se dražují na internetu, výtěžek půjde zoologické zahradě nedaleko Tokia a Světovému fondu na ochranu přírody.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZOO Olomouc

Tokio - Divoké módní výstřelky pozvedla na novou úroveň japonská zoologická zahrada, která nechává některé ze svých šelem rozervat džínsovinu, aby měla módně "orvaný" vzhled. Informovala o tom agentura AFP.

Zoo ležící jihovýchodně od Tokia už představila své "zoo džínsy" stylově upravené pomocí zubů a drápů lvů, tygrů nebo medvědů. A představitelé zoo se už nechali slyšet, že látka - vzhledem k okolnostem - drží docela dobře.

"Omotali jsme několik kusů denimu kolem pneumatik a dalších hraček. Jakmile jsme je hodili do klece, zvířata se na ně vrhla," řekl ředitel zoo Nobutaka Name. Z látky pak krejčí ušil kalhoty. "Džínsovina byla pevnější, než jsme čekali. A výsledek je krásně orvaný," dodal.

Dvoje džínsy, na jejichž tvorbě se podíleli lvi a tygři, se už draží na internetu a výtěžek půjde zoo a Světovému fondu na ochranu přírody (WWF). Brzy k nim prý přibude i medvědí verze.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy