V japonské zoo vzniká nová móda. Určují ji lvi a tygři

ČTK ČTK
16. 7. 2014 10:00
Rozervané džínsy z japonského zoo se dražují na internetu, výtěžek půjde zoologické zahradě nedaleko Tokia a Světovému fondu na ochranu přírody.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZOO Olomouc

Tokio - Divoké módní výstřelky pozvedla na novou úroveň japonská zoologická zahrada, která nechává některé ze svých šelem rozervat džínsovinu, aby měla módně "orvaný" vzhled. Informovala o tom agentura AFP.

Zoo ležící jihovýchodně od Tokia už představila své "zoo džínsy" stylově upravené pomocí zubů a drápů lvů, tygrů nebo medvědů. A představitelé zoo se už nechali slyšet, že látka - vzhledem k okolnostem - drží docela dobře.

"Omotali jsme několik kusů denimu kolem pneumatik a dalších hraček. Jakmile jsme je hodili do klece, zvířata se na ně vrhla," řekl ředitel zoo Nobutaka Name. Z látky pak krejčí ušil kalhoty. "Džínsovina byla pevnější, než jsme čekali. A výsledek je krásně orvaný," dodal.

Dvoje džínsy, na jejichž tvorbě se podíleli lvi a tygři, se už draží na internetu a výtěžek půjde zoo a Světovému fondu na ochranu přírody (WWF). Brzy k nim prý přibude i medvědí verze.

 

Právě se děje

Další zprávy