V japonské zoo vzniká nová móda. Určují ji lvi a tygři

ČTK ČTK
16. 7. 2014 10:00
Rozervané džínsy z japonského zoo se dražují na internetu, výtěžek půjde zoologické zahradě nedaleko Tokia a Světovému fondu na ochranu přírody.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZOO Olomouc

Tokio - Divoké módní výstřelky pozvedla na novou úroveň japonská zoologická zahrada, která nechává některé ze svých šelem rozervat džínsovinu, aby měla módně "orvaný" vzhled. Informovala o tom agentura AFP.

Zoo ležící jihovýchodně od Tokia už představila své "zoo džínsy" stylově upravené pomocí zubů a drápů lvů, tygrů nebo medvědů. A představitelé zoo se už nechali slyšet, že látka - vzhledem k okolnostem - drží docela dobře.

"Omotali jsme několik kusů denimu kolem pneumatik a dalších hraček. Jakmile jsme je hodili do klece, zvířata se na ně vrhla," řekl ředitel zoo Nobutaka Name. Z látky pak krejčí ušil kalhoty. "Džínsovina byla pevnější, než jsme čekali. A výsledek je krásně orvaný," dodal.

Dvoje džínsy, na jejichž tvorbě se podíleli lvi a tygři, se už draží na internetu a výtěžek půjde zoo a Světovému fondu na ochranu přírody (WWF). Brzy k nim prý přibude i medvědí verze.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy