FOTO Vlastík, Saša i Kvido. České zoo hlásí nové přírůstky

lev jihoafrický
Tamarín pinčí (Zoo Hodonín) - Dalším lákadlem je mládě tamarína pinčího, jednoho ze tří druhů drápkatých jihoamerických opiček, které jsou v hodonínské zoo k vidění. Pohlaví mláděte není zatím známo, ale prozatím dostalo jméno Saša.
Klokan rudý (Zoo Hodonín) - Australský vačnatec, kterého zahrada chová od roku 2009, přispívá také každoročně mládětem. Letošní se narodilo 14. února, a protože ještě neopustilo bezpečí matčina vaku, není jisté, zda se jedná o samičku, či samečka. Proto dostalo jako jméno odvozeninu Vali, což má odkazovat na svátek sv. Valentýna, kdy mládě přišlo na svět.
Sitatunga západoafrická (Zoo Hodonín) - Jedna z pěti afrických antilop chovaných v Hodoníně přivedla na svět 18. března letošního roku samečka jménem Sámer.
Tygr bílý (Zoo Liberec) - Nejčerstvější novinkou v Liberci bylo mládě šestileté tygřice Báry, které se narodilo 30. května. Přežilo ale jen pouhé dva týdny. Slepé kotě mělo být podle ošetřovatelů samička a od narození se neustále drželo u své matky. Záběry z porodnice v části pavilonu šelem jsou ale k vidění pro návštěvníky na oficiálních stránkách zahrady a sociální síti. Tygři bílí jsou uměle vyšlechtění a jejich bílá barva je způsobená albinismem. Ve volné přírodě by ale nepřežili.
Foto: Bohuna Mikulicová / ZOO Hodonín
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
7. 6. 2014 8:00
V zoologických zahradách se po celé republice rodí nová mláďata všeho druhu. Kde se můžete podívat na kotě lva bílého nebo roztomilého nosorožce indického?

Praha – Už od počátku letošního roku oznamují české zoologické zahrady nové přírůstky. Prodlužují otevírací doby svých areálů a těší se na větší příliv návštěvníků během letní sezony.

Liberecká zoo se může pochlubit teprve týdenním tygrem bílým, v Olomouci se zase narodil velký počet žiraf Rothschildových, v Praze přibylo například mládě takina indického a Ostrava hlásí koťata pardála obláčkového.

Podívejte se do galerie na nové přírůstky českých a moravských zoologických zahrad.

 

Právě se děje

Další zprávy