FOTO Vlastík, Saša i Kvido. České zoo hlásí nové přírůstky

lev jihoafrický
Tamarín pinčí (Zoo Hodonín) - Dalším lákadlem je mládě tamarína pinčího, jednoho ze tří druhů drápkatých jihoamerických opiček, které jsou v hodonínské zoo k vidění. Pohlaví mláděte není zatím známo, ale prozatím dostalo jméno Saša.
Klokan rudý (Zoo Hodonín) - Australský vačnatec, kterého zahrada chová od roku 2009, přispívá také každoročně mládětem. Letošní se narodilo 14. února, a protože ještě neopustilo bezpečí matčina vaku, není jisté, zda se jedná o samičku, či samečka. Proto dostalo jako jméno odvozeninu Vali, což má odkazovat na svátek sv. Valentýna, kdy mládě přišlo na svět.
Sitatunga západoafrická (Zoo Hodonín) - Jedna z pěti afrických antilop chovaných v Hodoníně přivedla na svět 18. března letošního roku samečka jménem Sámer.
Tygr bílý (Zoo Liberec) - Nejčerstvější novinkou v Liberci bylo mládě šestileté tygřice Báry, které se narodilo 30. května. Přežilo ale jen pouhé dva týdny. Slepé kotě mělo být podle ošetřovatelů samička a od narození se neustále drželo u své matky. Záběry z porodnice v části pavilonu šelem jsou ale k vidění pro návštěvníky na oficiálních stránkách zahrady a sociální síti. Tygři bílí jsou uměle vyšlechtění a jejich bílá barva je způsobená albinismem. Ve volné přírodě by ale nepřežili.
Foto: Bohuna Mikulicová / ZOO Hodonín
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
7. 6. 2014 8:00
V zoologických zahradách se po celé republice rodí nová mláďata všeho druhu. Kde se můžete podívat na kotě lva bílého nebo roztomilého nosorožce indického?

Praha – Už od počátku letošního roku oznamují české zoologické zahrady nové přírůstky. Prodlužují otevírací doby svých areálů a těší se na větší příliv návštěvníků během letní sezony.

Liberecká zoo se může pochlubit teprve týdenním tygrem bílým, v Olomouci se zase narodil velký počet žiraf Rothschildových, v Praze přibylo například mládě takina indického a Ostrava hlásí koťata pardála obláčkového.

Podívejte se do galerie na nové přírůstky českých a moravských zoologických zahrad.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy