FOTO Vlastík, Saša i Kvido. České zoo hlásí nové přírůstky

lev jihoafrický
Tamarín pinčí (Zoo Hodonín) - Dalším lákadlem je mládě tamarína pinčího, jednoho ze tří druhů drápkatých jihoamerických opiček, které jsou v hodonínské zoo k vidění. Pohlaví mláděte není zatím známo, ale prozatím dostalo jméno Saša.
Klokan rudý (Zoo Hodonín) - Australský vačnatec, kterého zahrada chová od roku 2009, přispívá také každoročně mládětem. Letošní se narodilo 14. února, a protože ještě neopustilo bezpečí matčina vaku, není jisté, zda se jedná o samičku, či samečka. Proto dostalo jako jméno odvozeninu Vali, což má odkazovat na svátek sv. Valentýna, kdy mládě přišlo na svět.
Sitatunga západoafrická (Zoo Hodonín) - Jedna z pěti afrických antilop chovaných v Hodoníně přivedla na svět 18. března letošního roku samečka jménem Sámer.
Tygr bílý (Zoo Liberec) - Nejčerstvější novinkou v Liberci bylo mládě šestileté tygřice Báry, které se narodilo 30. května. Přežilo ale jen pouhé dva týdny. Slepé kotě mělo být podle ošetřovatelů samička a od narození se neustále drželo u své matky. Záběry z porodnice v části pavilonu šelem jsou ale k vidění pro návštěvníky na oficiálních stránkách zahrady a sociální síti. Tygři bílí jsou uměle vyšlechtění a jejich bílá barva je způsobená albinismem. Ve volné přírodě by ale nepřežili.
Foto: Bohuna Mikulicová / ZOO Hodonín
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
7. 6. 2014 8:00
V zoologických zahradách se po celé republice rodí nová mláďata všeho druhu. Kde se můžete podívat na kotě lva bílého nebo roztomilého nosorožce indického?

Praha – Už od počátku letošního roku oznamují české zoologické zahrady nové přírůstky. Prodlužují otevírací doby svých areálů a těší se na větší příliv návštěvníků během letní sezony.

Liberecká zoo se může pochlubit teprve týdenním tygrem bílým, v Olomouci se zase narodil velký počet žiraf Rothschildových, v Praze přibylo například mládě takina indického a Ostrava hlásí koťata pardála obláčkového.

Podívejte se do galerie na nové přírůstky českých a moravských zoologických zahrad.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy