FOTO Vlastík, Saša i Kvido. České zoo hlásí nové přírůstky

Foto: Bohuna Mikulicová / ZOO Hodonín
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
7. 6. 2014 8:00
V zoologických zahradách se po celé republice rodí nová mláďata všeho druhu. Kde se můžete podívat na kotě lva bílého nebo roztomilého nosorožce indického?

Praha – Už od počátku letošního roku oznamují české zoologické zahrady nové přírůstky. Prodlužují otevírací doby svých areálů a těší se na větší příliv návštěvníků během letní sezony.

Liberecká zoo se může pochlubit teprve týdenním tygrem bílým, v Olomouci se zase narodil velký počet žiraf Rothschildových, v Praze přibylo například mládě takina indického a Ostrava hlásí koťata pardála obláčkového.

Podívejte se do galerie na nové přírůstky českých a moravských zoologických zahrad.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 19 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy