Útok umělé inteligence? Ženu napadl robotický vysavač

ČTK Magazín ČTK, Magazín
10. 2. 2015 15:07
Jihokorejka usnula na podlaze svého domu, vysavač jí vsál vlasy. Na internetu se rázem objevily ironické komentáře o prvním útoku umělé inteligence.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Soul – Když jistá Jihokorejka investovala do robotického vysavače, doufala, že tím získá spolehlivého pomocníka při zvládání domácích prací. Namísto toho se dvaapadesátiletá žena dostala do situace, která jako by vypadla ze sci-fi příběhů o tom, jak se zlovolní roboti obrátí proti svým lidským pánům, napsal list The Guardian.

Žena, jejíž jméno zprávy neuvádějí, si chtěla zdřímnout na podlaze svého domu. Robot ale vsál její vlasy, které si zjevně spletl s prachem. Neschopná se sama osvobodit a navíc týraná prudkou bolestí škubaných vlasů, zavolala hasiče. Ti ji s pomocí zdravotníků ze spárů vysavače vysvobodili.

Robot svou oběť připravil o několik pramenů vlasů, ale žena vyvázla bez vážnějších zranění. Zatím není jasné, zda si svého robotického pomocníka nechá.

Zpráva neunikla pozornosti uživatelů sociálních sítí, kteří ji s nadsázkou dali do spojitosti s nedávnými výroky Stephena Hawkinga a Billa Gatese. Ti varovali, že rozvinutá umělá inteligence může pro lidstvo představovat v budoucnosti velký problém.

 

Právě se děje

Další zprávy