reklama
 
 

Umělkyně pobuřuje dorty ve tvaru ve tvaru mozku, novorozence či placenty. Pracuje totiž v nemocnici

25. 4. 2016 8:30
Americká umělkyně děsí svými sladkými výtvory, které jsou nezvykle realistické. Mladá zdravotní sestra s bakalářským titulem z umění si libuje v pocitu, že její výtvory vyvolávají kontroverzi a ne každému se nad jejími dorty sbíhají sliny. I názory lidí na její umění se rozchází. Jedni její práci obdivují, druhým přijde odpudivá.

Katherine Deyová je zdravotní sestřička s podivným koníčkem. Ve volných chvílích totiž vytváří dorty, které vypadají jako skutečné. Nejedná se ale o nijak vábivé motivy. Inspiraci k pečení totiž hledá ve své práci v nemocnici, kde se dennodenně s moc hezkými věcmi nesetkává.

"Inspiruje mě mnoho věcí. Mám ráda ten zvláštní pocit, kdy něco vypadá skutečně, ale není. Nebo když dort nevypadá chutně, ale ve skutečnosti chutná skvěle," vysvětluje BuzzFeed 30letá umělkyně, která studovala umění a design, ale pracuje coby zdravotní sestra v Rochesteru v New Yorku.

"Líbí se mi, že lidé cítí dvě protichůdné věci najednou. Subjekty, které jsem si vybrala, mě vždy zajímali, ať už jde o anatomii, houby nebo portrétování. Miluji portrétování, miluji detaily."

Vytvořit jeden takový dort jí trvá několik hodin, aby vypadal skutečně. Pod jejíma rukama tak vznikají takové strašidelné a šokující kousky, jako je dort ve tvaru mozku, novorozence nebo placenty. Uvědomuje si, že její cukrářské umění není něco, nad čím by se lidem sbíhaly sliny, jak ale sama uvádí, nikdy ještě nikdo neodmítl kousek jejího nabízeného dortu.

"Reakce jsou velmi silné. Někteří lidé jsou z nich nadšení, jiní znechuceni," říká umělkyně a matka dvou dětí. "Musím říct, že bez ohledu na to, jak jsou někteří z dortů znechucení, v konečném důsledku je většinou snědí."

Katherine Deyová přiznává, že miluje temnou stránku pečení, přesto má na své sociální síti necelých 15 tisíc fanoušků. "Moje dcera miluje tento dort. Řekla mi, že by snědla nejdříve hlavu, ráda by zkusila oční bulvy," píše v komentářích uživatelka Dolores Cortes k fotce holuba s uříznutou hlavou.

Najdou se ale i tací, kteří jsou její prací pobouřeni a dávají to veřejně najevo. "Není pochyb, že jste talentovaná, a některé z vašich dortů jsou zábavné, ale tohle je jednoduše hrozné. Neexistují žádné okolnosti, za kterých bych snědla pupínkovatý zadek cizího chlapa," zní jeden z odsuzujících komentářů, který zazněl na adresu dortu ve tvaru lidského pozadí.

autor: jaz | 25. 4. 2016 8:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama