Nejstarší uživatelce Facebooku je 106 let. Má tisíce přátel

pej
23. 1. 2014 11:31
Američanka Edythe Kirchmaier dnes slaví 106. narozeniny. Sociální síť využívá k propagaci charitativní činnosti. Její profil sledují desetitisíce lidí.
Edythe Kirchmaier
Edythe Kirchmaier | Foto: Facebook Edythe Kirchmaier

Santa BarbaraEdythe Kirchmaier je nejenom nejstarší uživatelkou Facebooku, ale zároveň i nejstarším kalifornským řidičem s platnou licencí.

Facebook využívá převážně pro každodenní komunikaci s rodinou a přáteli. Zároveň se pro ni stal nástrojem, jak propagovat dobrovolnickou organizaci.

"Mým cílem bylo co nejvíc zviditelnit svoji oblíbenou neziskovou organizaci Direct Relief," řekla Edythe v rozhovoru pro ABCNews.com.

Edythe Kirchmaier v televizní show
Edythe Kirchmaier v televizní show | Video: YouTube

Tento záměr se jí díky virtuální popularitě zdárně daří. Na osobním profilu ji sleduje pětačtyřicet lidí. Fanouškovskou stánku, kterou jí vloni ke 105. narozeninám založili přátelé z Direct Relief, sleduje přes 12 tisíc lidí. Prostřednictvím obou profilů mají lidé možnost darovat peníze na charitu a mohou se rovněž zapsat do dobrovolnických programů.

Internet však není pro Edythe jediným nástrojem komunikace. Stále věří v sílu obyčejného papíru a pera. Proto už jednačtyřicet let míří každé úterý do své kanceláře v Santa Barbaře, kde píše děkovné dopisy všem, kteří poslali peníze pro dobrou věc.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy