Rodiče dali dítěti jméno Benito. Soud to zamítl, chlapec byl příjmením Mussolini

ČTK ČTK
27. 5. 2018 7:27
Chlapec by se tak jmenoval jako italský fašistický diktátor, i když jej s ním žádné příbuzenské vztahy nepojí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Řím - Italský soud si nechal předvolat rodiče 14měsíčního dítěte a nakázal jim, aby mu změnili jméno. Pojmenovali ho na památku dědečka Benito.

Dostat jméno po prarodičích je v Itálii běžné, problém pro janovský soud ale představovala skutečnost, že příjmení rodiny zní Mussolini. Napsal to list Gazzetta di Parma.

Chlapec by se tedy jmenoval jako italský fašistický diktátor, i když jej s ním žádné příbuzenské vztahy nepojí.

Benito Mussolini vládl v Itálii v letech 1922 až 1943, kdy byl svržen. Itálii přivedl ke spojenectví s nacistickým Německem. V roce 1945 byl zavražděn italskými partyzány a jeho tělo bylo pověšeno hlavou dolů na náměstí v Miláně.

Italská média nedávno informovala o rodičích, jimž milánský soud neumožnil pojmenovat dcerku Blu (označení pro modrou barvu). Takové jméno podle soudu nevyhovuje pohlaví dítěte, napsala agentura AFP.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy