Poslední víkend na Zemi se nepovedl. Po bonbonech s drogou skončili návštěvníci koncertu v nemocnici

ČTK ČTK
7. 8. 2016 8:50
Přes dvacet lidí skončilo v nemocnici poté, co se na koncertu v americkém Ohiu předávkovali z bonbonů, v kterých byla psychoaktivní látka THC. Situace je podle policie pod kontrolou a život nikoho z postižených nebyl ohrožen.
V bonbonech byla psychoaktivní látka THC, která je v přírodní formě obsažená v konopí
V bonbonech byla psychoaktivní látka THC, která je v přírodní formě obsažená v konopí | Foto: Reuters

New York - Přes dvacet návštěvníků rapového koncertu v americkém Ohiu bylo v sobotu převezeno do nemocnice s příznaky předávkování drogami. Podle vyšetřovatelů byla psychoaktivní látka THC obsažena v bonbonech, které neznámý muž rozhazoval do publika. Koncert organizátoři pojmenovali "Poslední víkend na Zemi".

Každý bonbon podle zdravotníků obsahoval velmi vysokou dávku THC a někteří návštěvníci je konzumovali po hrstech, napsala agentura AP. Tetrahydrocannabinol, v přírodní formě obsažený v konopí, uvádí organismus do stavu euforie. Je hlavní aktivní látkou marihuany.

Plně obsazené sanitky převážely návštěvníky koncertu do nemocnice ve městě Mansfieldu, kde lékaři 24 lidem podávali léky proti předávkování drogami. Situace je podle policie pod kontrolou a život nikoho z postižených nebyl ohrožen.

 

Právě se děje

před 33 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy