Opilý muž přemohl nebezpečného krokodýla. Vypíchl mu oko

ČTK ČTK
22. 9. 2014 10:00
V mírně podnapilém stavu se vydal na lov. Nevšiml si, že na něj číhá krokodýl. Ze spárů predátora se dostal tak, že mu vydloubl oko.
Stephen Moreen
Stephen Moreen | Foto: Repro YouTube

Darwin - Podnapilý Australan s velkou dávkou štěstí a odvahy vyvázl z čelistí krokodýla, když se mu podařilo zvíře dloubnout prstem do oka.

Stephen Moreen vstoupil do vody v Severním území, aby vylovil husu, kterou zastřelil. Pod vodou ale už číhal na svou lidskou kořist krokodýl. Ten dvacetiletého mladíka popadl a táhl pod hladinu.

Lovci se ovšem podařilo dloubnout dvoumetrového predátora do oka, ten pak uvolnil sevření. Momentu překvapení využil bratranec oběti a zvíře zastřelil.

Alkohol zpomalil reakce lovce

Lovec přiznal, že byl ve chvíli napadení pod vlivem alkoholu. Podle svědků ještě před příjezdem vypil několik dalších piv, prý proto aby otupil bolest z utrpěných zranění.

"Mám škrábance na zádech a na paži. Tam mi strhl kus kůže a mám tam dvě nebo tři díry po zubech," řekl australské stanici ABC.

Minulý měsíc zabil velký sladkovodní krokodýl rybáře v řece Adelaide jižně od Darwinu. Počty krokodýlů se v Austrálii zvýšily od roku 1971, kdy byli vyhlášeni chráněným druhem. Nyní jsou běžnými obyvateli australského tropického severu.

 

Právě se děje

Další zprávy