Už dost Biebera! Američtí školáci raději pomáhají charitě

jaz
15. 3. 2014 6:00
Na americké střední škole přišli na způsob, jak donutit studenty, aby přispěli na dobrou věc. Zošklivili jim jejich oblíbený hit od Justina Biebera tím, že ho pouštěli pořád dokola.
Justin Bieber
Justin Bieber | Foto: Reuters

Washington - Na Tenino High School ve Washingtonu se studentská rada rozhodla, že zahájí sbírku na pomoc spřátelené škole v Ghaně, která vzdělává 254 sirotků.

Ohlas ze strany studentů ale nebyl takový, jaký si organizátoři představovali a přáli, a tak spustili lehce "vyděračskou" kampaň, která však přinesla kýžený výsledek.

Touhle písní mučila škola své studenty
Touhle písní mučila škola své studenty | Video: Instagram / Justin Bieber

Studentům během přestávek a pauzy na oběd pouštěli do školních reproduktorů písničku Baby od Justina Biebera. A to stále dokola. Jediným způsobem, jak mohli žáci reprodukci zastavit, bylo dosáhnout ve sbírce částky 500 dolarů (cca 10 tisíc korun).

Písnička začala být žákům po chvilce otravná. A to až do té míry, že mnozí dokonce zapojili i své rodiče, aby přispěli na charitu - a tím je zbavili "utrpení". Dva žáci dokonce darovali každý po 100 dolarech.

Sbírka měla nakonec skvělý výsledek, vybralo se totiž více jak 1 tisíc dolarů, což je v přepočtu skoro 20 tisíc korun, které půjdou na jídlo a vybavení partnerské školy v Ghaně.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy