Už dost Biebera! Američtí školáci raději pomáhají charitě

jaz
15. 3. 2014 6:00
Na americké střední škole přišli na způsob, jak donutit studenty, aby přispěli na dobrou věc. Zošklivili jim jejich oblíbený hit od Justina Biebera tím, že ho pouštěli pořád dokola.
Justin Bieber
Justin Bieber | Foto: Reuters

Washington - Na Tenino High School ve Washingtonu se studentská rada rozhodla, že zahájí sbírku na pomoc spřátelené škole v Ghaně, která vzdělává 254 sirotků.

Ohlas ze strany studentů ale nebyl takový, jaký si organizátoři představovali a přáli, a tak spustili lehce "vyděračskou" kampaň, která však přinesla kýžený výsledek.

Touhle písní mučila škola své studenty
Touhle písní mučila škola své studenty | Video: Instagram / Justin Bieber

Studentům během přestávek a pauzy na oběd pouštěli do školních reproduktorů písničku Baby od Justina Biebera. A to stále dokola. Jediným způsobem, jak mohli žáci reprodukci zastavit, bylo dosáhnout ve sbírce částky 500 dolarů (cca 10 tisíc korun).

Písnička začala být žákům po chvilce otravná. A to až do té míry, že mnozí dokonce zapojili i své rodiče, aby přispěli na charitu - a tím je zbavili "utrpení". Dva žáci dokonce darovali každý po 100 dolarech.

Sbírka měla nakonec skvělý výsledek, vybralo se totiž více jak 1 tisíc dolarů, což je v přepočtu skoro 20 tisíc korun, které půjdou na jídlo a vybavení partnerské školy v Ghaně.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Vrtulník NASA Ingenuity na Marsu poletí popáté, vystoupá výš a přistane jinde

Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA má v pátek na Marsu naplánovaný svůj pátý let, při němž vystoupá výš než doposud a přistane na jiném místě. Na svém webu o tom informuje Laboratoř tryskového pohonu (JPL), která má v NASA na starosti mimo jiné program robotického vozítka Perseverance včetně testování Ingenuity. Data o zkoušce očekává v sobotu půldruhé hodiny po půlnoci.

Stroj má opět vzlétnout do pětimetrové výšky a letět ve stejné dráze jako při předchozím testu, a to až do vzdálenosti 129 metrů. Místo otočky a návratu ale vystoupá do deseti metrů, pořídí barevné i černobílé fotografie oblasti a poté přistane. Celý tento let má trvat 110 vteřin. "Až dosedne na svém novém místě, zahájíme novou demonstrační fázi - takovou, při níž předvedeme, co tato nová technika může udělat, aby pomohla dalším misím na cestě," sdělila JPL.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Investigativní novináři tvrdí, že našli muže, jehož cestovní pas posloužil k vytvoření falešného dokladu pro jednoho z ruských agentů z Vrbětic.

Další zprávy