Nazí a šťastní. Nejslavnější nudistická vesnice slaví 85 let

jaz
2. 12. 2014 10:08
V roce 1929 zakoupil Charles Macaskie s ženou Dorothy necelých pět hektarů zalesněné oblasti v hrabství Hertfordshire a založil nejznámější nudistický rezort ve Velké Británii.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Bricket Wood – Spielplatz, jak se uzavřená komunita nudistů jmenuje, vypadá na první pohled jako běžná vesnice. Její obyvatelé ovšem zastávají jistou životní filozofii, která by všude jinde byla nepřípustná. Doma, během práce na zahradě, v bazénu i v hospodě totiž chodí nazí.

"Všichni tady žijeme normálním životem, jen máme více štěstí, že je to právě na tomto mimořádném místě,“ řekl Daily Mail syn samotného zakladatele Iseult Richardson, kterému je nyní už 82 let.

Někteří do resortu přijedou jen na krátký pobyt, zvednout si sebevědomí a smířit se svým tělem. Jiní zde stráví zbytek života. Jak říká jedna z obyvatelek Tina Yates, pobyt v Spielplatz jí velmi pomohl, protože se dříve styděla za svou pooperační jizvu na břiše. Prostředí vesnice i lidé jí ale tak učarovali, že se sem s manželem přestěhovala natrvalo.

Většina nemovitostí ve vsi jsou bungalovy pro dva, které zájemce přijdou na 85 tisíc liber (necelé tři miliony korun). V celém areálu je pak na 34 majitelů těchto domů a celkem 24 bungalovů pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí za svými příbuznými i třeba jen na krátkou rekreaci.

O nudistech z Británie vzniká i film

Ke každému bungalovu vede přívod elektrické energie a vody a vesnice je napojena na kanalizaci. V obci je k dispozici i společenská klubovna, kde se místní pravidelně scházejí na diskotéky, karaoke, hrají se zde společenské hry a pořádají turnaje.

Obyvatelé stále diskutují, jestli rodinné příslušníky nutit k dodržování zákazu oblékání. Za tu dobu se totiž nakupily problémy, kdy se občasní návštěvníci necítí v přítomnosti nahých rezidentů vůbec příjemně. Takový problém ale neřeší listonoš nebo mlékař, kteří rozvážejí v Bricket Woodu pravidelně poštu a mléko a na spoře oděné obyvatele si už zvykli.

O resortu Spielplatz byly natočeny televizní pořady i filmy. Jedním z nich je například snímek Jak příroda zamýšlela z roku 1961 v hlavní roli s Pamelou Green, která byla ve skutečnosti také členkou nudistické komunity v Bricket Woodu. V roce 2006 měl pak premiéru film Svatby jako řemen a letos 11. prosince od 21 hodin bude televizní stanice Channel 4 vysílat dokumentární film o vesnici s názvem Nudisté odvedle.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejový útočník Koblasa prodloužil smlouvu v Karlových Varech

Karlovarský hokejový útočník Petr Koblasa podepsal na západě Čech novou jednoletou smlouvu a bude za Energii hrát i v příští extraligové sezoně. Šestadvacetiletý Koblasa byl v uplynulém ročníku s 26 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu.

"Jeho spojení v jednom útoku s Václavem Skuhravým a Tomášem Vondráčkem fungovalo a věříme, že ta formace bude i nadále energickou silou našeho mužstva," uvedl na klubovém webu hlavní trenér a sportovní manažer klubu Martin Pešout.

Koblasa se před sezonou vrátil do Karlových Varů po třech letech strávených v Chomutově. Zaznamenal životní ročník, v němž vstřelil 14 gólů a na dalších 12 přihrál. V extralize debutoval v sezoně 2011/12 a od té doby odehrál včetně play off 419 zápasů s bilancí 113 bodů (55+58).

Zdroj: ČTK
Další zprávy