Nudistická církev věří v nahého Ježíše. Mše slouží bez šatů

jaz
12. 2. 2014 23:00
Hodinu jízdy od Richmondu se nachází malý křesťanský sbor, jehož pastor vede bohoslužby bez šatů. Kostel za loňský rok navštívily tisíce věřících.
Pastor Allen Parker při bohoslužbě
Pastor Allen Parker při bohoslužbě | Foto: youtube

Smithfield (Isle of Wight) - V nudistickém resortu White Tail ve Virginii se nachází malá kaplička s horlivým pastorem Allenem Parkerem v čele, který přenesl "nahý trend" i mezi věřící.

Každou neděli tu totiž probíhá mše, při které je většina návštěvníků napůl svlečená nebo úplně nahá. "Když se Ježíš narodil, byl nahý, když byl ukřižován, byl nahý, a když vstal z mrtvých, nechal své šaty v hrobě a byl nahý," řekl pastor televizi ABC, proč vede bohoslužby bez šatů.

VIDEO Nudistická bohoslužba v Americe
VIDEO Nudistická bohoslužba v Americe | Video: youtube

Podle Parkera nejde ani tak o oblečení jako o odhalení duše a otevření se bohu. Věřící tu pak mohou být takoví, jací doopravdy jsou.

Jedním z pravidelných návštěvníků nudistické mše je i Robert se svou ženou Katie. Když se seznámili, Katie ještě nebyla "věřící nudistkou", ale jak prozradila v rozhovoru pro televizi NBC, církev i styl života si brzy oblíbila. Dokonce se v kapli i vdávala, a to za účasti nahého pastora a nahých svatebčanů.

A nejsou jediní. Mezi lidmi má tato netradiční komunita nemalý ohlas. Jen loňský rok kostel navštívilo přes 10 tisíc lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy