Nudistická církev věří v nahého Ježíše. Mše slouží bez šatů

jaz
12. 2. 2014 23:00
Hodinu jízdy od Richmondu se nachází malý křesťanský sbor, jehož pastor vede bohoslužby bez šatů. Kostel za loňský rok navštívily tisíce věřících.
Pastor Allen Parker při bohoslužbě
Pastor Allen Parker při bohoslužbě | Foto: youtube

Smithfield (Isle of Wight) - V nudistickém resortu White Tail ve Virginii se nachází malá kaplička s horlivým pastorem Allenem Parkerem v čele, který přenesl "nahý trend" i mezi věřící.

Každou neděli tu totiž probíhá mše, při které je většina návštěvníků napůl svlečená nebo úplně nahá. "Když se Ježíš narodil, byl nahý, když byl ukřižován, byl nahý, a když vstal z mrtvých, nechal své šaty v hrobě a byl nahý," řekl pastor televizi ABC, proč vede bohoslužby bez šatů.

VIDEO Nudistická bohoslužba v Americe
VIDEO Nudistická bohoslužba v Americe | Video: youtube

Podle Parkera nejde ani tak o oblečení jako o odhalení duše a otevření se bohu. Věřící tu pak mohou být takoví, jací doopravdy jsou.

Jedním z pravidelných návštěvníků nudistické mše je i Robert se svou ženou Katie. Když se seznámili, Katie ještě nebyla "věřící nudistkou", ale jak prozradila v rozhovoru pro televizi NBC, církev i styl života si brzy oblíbila. Dokonce se v kapli i vdávala, a to za účasti nahého pastora a nahých svatebčanů.

A nejsou jediní. Mezi lidmi má tato netradiční komunita nemalý ohlas. Jen loňský rok kostel navštívilo přes 10 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy