Nejstarší zaměstnanec McDonald's v Evropě oslavil 90 let

ČTK ČTK
16. 4. 2015 9:29
Důchodce se doma nudil, proto se rozhodl pracovat v provozovně rychlého občerstvení. Nedávno oslavil 90 let.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Devadesát let nedávno oslavil nejstarší zaměstnanec řetězce rychlého občerstvení McDonald's v Evropě. Bill Dudley pracuje v restauraci ve velšském městě Mold a do důchodu se prý tento válečný veterán zdaleka nechystá, píší britská média.

Muž, který už je pradědečkem, začal pracovat na částečný úvazek před devíti lety. Někdejšímu jeřábníkovi prý tenkrát žena nedovolila, aby jí pomáhal na zahradě, a doma se nudil.

Stařeček přitom pracuje už od svých 12 let. "Do práce ale stále chodím rád, máme tu fantastické vztahy. Jsem opravdu šťastný, že jsem obklopen týmem, co je jako moje rodina," řekl Dudley.

McDonald's dnes slaví významné jubileum, historie společnosti provozující síť rychlého občerstvení sahá až do 40. let minulého století. První restaurace byla založena v Kalifornii bratry McDonaldovými. Skutečný rozmach značky přišel ale až v dubnu roku 1955 a stojí za ním syn českého emigranta Aloise Kroce, Ray Kroc. Ten z konceptu levného a rychlého občerstvení vytvořil celosvětově známou a rozpoznatelnou značku.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Jaderný provoz v íránském Natanzu se stal cílem teroristického útoku, prohlásil v televizi šéf íránského jaderného programu

Zdroj: ČTK
Další zprávy