Nejděsivější motel v Americe je na prodej. Nachází se vedle hřbitova a nad postelí visí klauni

Magazín Magazín
26. 7. 2017 14:38
Za noc v tomto motelu zaplatíte necelých 1200 korun. Pokud vám ale nahání klauni strach, měli byste návštěvu ubytovny uprostřed nevadské pustiny vynechat. Klauni tady totiž visí i přes čela pelestí. Cestovatelé si však pochvalují čistotu i přátelského majitele. Ten nyní motel prodává s jedinou podmínkou – budoucí vlastník si jeho oblíbence musí nechat.
Klaunský motel v Tonopah.
Klaunský motel v Tonopah. | Foto: Profimedia.cz

Městečko Tonopah uprostřed nevadské pustiny na půl cesty mezi Renem a Las Vegas je slavné svou historií těžby stříbra a nejděsivějším motelem v Americe.

Klaunský motel, jak se ubytovací zařízení jmenuje, si zde před dvaadvaceti lety otevřel Bob Perchetti. Výzdobu mu zapůjčil jeho pozdější obchodní partner, jenž měl klaunů plný dům a chtěl je nějak zpeněžit.

"Miluju klauny. Nikdy jsem s nimi neměl problém," sdělil Perchetti místnímu deníku. Problém s nimi ale mohou mít někteří návštěvníci.

Dobré hodnocení cestovatelů navzdory děsivé pověsti

Klauni totiž údajně visí i přes čela pelestí v pokojích. Nehledě na to, že se nachází hned vedle tonopahského hřbitova. Ne nadarmo je tak ubytovací zařízení označováno za "nejděsivější motel v Americe".

Budoucí majitel si všechny klauny musí nechat.
Budoucí majitel si všechny klauny musí nechat. | Foto: Profimedia.cz

Špatná pověst má však i své výhody. Pokoj na jednu noc v této ubytovně vyjde na 50 dolarů, tedy necelých 1200 korun. A cestovatelé na serverech Yelp, TripAdvisor či Facebooku mu dávají i poměrně dobré hodnocení.

"Velmi přátelský majitel, čistý a upravený pokoj. Během naší návštěvy žádný duch nepřišel… alespoň co vím," napsala jedna z uživatelek.

"Jestliže jste divný, pak je tohle místo pro vás. Jestli hledáte luxusní hotel v Tonopah, pak to tenhle není," shrnul uživatel Ted Moleff.

Budoucí majitel nesmí klauny vyhodit

Perchetti nabízí zařízení s děsivými klauny ve všech podobách za 900 tisíc dolarů, zhruba 20,1 milionů korun. Má to však háček. Budoucí majitel si postavičky musí nechat. A Perchetti se nechal slyšet, že i po prodeji bude jezdit do motelu na návštěvy.

"Je vtipné, že k něčemu tak přilnete. Ale nezašel jsem tak daleko, že bych s nimi (klauny) mluvil," popsal majitel.

Jakmile motel prodá, rád by si užíval kempování v přírodě se svými vnoučaty a rybaření. "Chci si prostě užívat," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy