Pozor, příští rok zemřete. Aplikace předpovídá datum smrti

jaz
10. 11. 2014 8:00
Na mobilní telefony je možné si nově stáhnout aplikaci, která majiteli odpočítává zbývající čas strávený mezi živými.
Foto: Thinkstock

Praha – Kromě předpovědi počasí, dopravní situace nebo měření IQ je dnes už možné mít ve svém telefonu i kuriózní aplikaci s názvem Deadline. Ta svému majiteli vypočítá čas, který mu zbývá do jeho smrti. 

Aplikace využívá dat z Apple HealthKit. Tento nástroj využívá informace o zdravotním stavu dotyčného, jeho životním stylu, délce spánku, počtu ušlých kroků i hodnotách krevního tlaku. Shromažďuje i statistické údaje, jako je pohlaví, stáří, hmotnost či výška.

Vyměřený čas se dá změnit.
Vyměřený čas se dá změnit. | Foto: itunes.com

Vyměřený čas se dá změnit

Na základě těchto dat pak odhadne přibližnou délku života, která se podle chování majitele aplikace může měnit. Určené datum úmrtí tak nemusí být samozřejmě neměnné. Jak uvádí tvůrce aplikace, závisí jen na člověku, jestli si život prodlouží, resp. zkrátí.

"Termín využívá statistické údaje, aby se pokusil zjistit datum vypršení platnosti, ale žádná aplikace nemůže skutečně přesně určit, kdy zemřete, takže to berte jako motivaci k prodloužení data úmrtí a dodržování zdravějšího životního stylu," uvádí na stránkách tvůrce Gist Group LLC.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy