Pozor, příští rok zemřete. Aplikace předpovídá datum smrti

jaz
10. 11. 2014 8:00
Na mobilní telefony je možné si nově stáhnout aplikaci, která majiteli odpočítává zbývající čas strávený mezi živými.
Foto: Thinkstock

Praha – Kromě předpovědi počasí, dopravní situace nebo měření IQ je dnes už možné mít ve svém telefonu i kuriózní aplikaci s názvem Deadline. Ta svému majiteli vypočítá čas, který mu zbývá do jeho smrti. 

Aplikace využívá dat z Apple HealthKit. Tento nástroj využívá informace o zdravotním stavu dotyčného, jeho životním stylu, délce spánku, počtu ušlých kroků i hodnotách krevního tlaku. Shromažďuje i statistické údaje, jako je pohlaví, stáří, hmotnost či výška.

Vyměřený čas se dá změnit.
Vyměřený čas se dá změnit. | Foto: itunes.com

Vyměřený čas se dá změnit

Na základě těchto dat pak odhadne přibližnou délku života, která se podle chování majitele aplikace může měnit. Určené datum úmrtí tak nemusí být samozřejmě neměnné. Jak uvádí tvůrce aplikace, závisí jen na člověku, jestli si život prodlouží, resp. zkrátí.

"Termín využívá statistické údaje, aby se pokusil zjistit datum vypršení platnosti, ale žádná aplikace nemůže skutečně přesně určit, kdy zemřete, takže to berte jako motivaci k prodloužení data úmrtí a dodržování zdravějšího životního stylu," uvádí na stránkách tvůrce Gist Group LLC.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy