Mladík se snažil propašovat tygří mládě z Mexika do Spojených států. Policii tvrdil, že je to kočka

Magazín Magazín
29. 8. 2017 10:05
Tygří mládě v autě mladíka našli policisté náhodou poté, co ho zastavili kvůli chybějící poznávací značce. Osmnáctiletý Američan jim nejprve tvrdil, že nemá nic k proclení. Když policisté tygra objevili, snažil se jim namluvit, že je to "jen kočka".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Hodně špatnou výmluvu si vymyslel osmnáctiletý Luis Valencia pro pohraniční policisty v části Otay Mesa na hranicích Spojených států a Mexika. Tvrdil jim, že tygří mládě, které se snažil propašovat do Kalifornie, je obyčejná kočka.

Pohraniční stráž mladíka zastavila kvůli chybějící poznávací značce. Ačkoliv Valencia, který žije trvale v kalifornském městě Perris, tvrdil, že nemá nic k proclení, policisté mu posvítili do auta.

Jaké bylo jejich překvapení, když na podlaze spolujezdce našli ležet tygří mládě. Na otázku, zda se jedná o tygra, však Valencia odpověděl, že je to "jenom kočka", napsal americký server CBS News.

Tygr místo domácí kočky

Pohraničníci mládě odvezli do safari parku v San Diegu, kde jej prohlédl biolog.

Mladík policistům nejdříve sdělil, že koupil tygří mládě na ulici. Později se však přiznal, že nákup plánoval dopředu prostřednictvím internetu a za šelmu zaplatil v mexické Tijuaně 300 dolarů (zhruba 6,5 tisíce korun). Valencia chtěl mít divokou kočku doma jako mazlíčka.

Bengálský tygr patří mezi ohrožené druhy zvířat. Pašování exotických živočichů je navíc považováno za zločin. Mladík byl propuštěn na kauci 10 tisíc dolarů a příští týden jej čeká soud. Hrozí mu až dvacet let vězení.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy