reklama
 
 

Mladík se snažil propašovat tygří mládě z Mexika do Spojených států. Policii tvrdil, že je to kočka

29. 8. 2017
Tygří mládě v autě mladíka našli policisté náhodou poté, co ho zastavili kvůli chybějící poznávací značce. Osmnáctiletý Američan jim nejprve tvrdil, že nemá nic k proclení. Když policisté tygra objevili, snažil se jim namluvit, že je to "jen kočka".

Hodně špatnou výmluvu si vymyslel osmnáctiletý Luis Valencia pro pohraniční policisty v části Otay Mesa na hranicích Spojených států a Mexika. Tvrdil jim, že tygří mládě, které se snažil propašovat do Kalifornie, je obyčejná kočka.

Pohraniční stráž mladíka zastavila kvůli chybějící poznávací značce. Ačkoliv Valencia, který žije trvale v kalifornském městě Perris, tvrdil, že nemá nic k proclení, policisté mu posvítili do auta.

Jaké bylo jejich překvapení, když na podlaze spolujezdce našli ležet tygří mládě. Na otázku, zda se jedná o tygra, však Valencia odpověděl, že je to "jenom kočka", napsal americký server CBS News.

Tygr místo domácí kočky

Pohraničníci mládě odvezli do safari parku v San Diegu, kde jej prohlédl biolog.

Mladík policistům nejdříve sdělil, že koupil tygří mládě na ulici. Později se však přiznal, že nákup plánoval dopředu prostřednictvím internetu a za šelmu zaplatil v mexické Tijuaně 300 dolarů (zhruba 6,5 tisíce korun). Valencia chtěl mít divokou kočku doma jako mazlíčka.

Bengálský tygr patří mezi ohrožené druhy zvířat. Pašování exotických živočichů je navíc považováno za zločin. Mladík byl propuštěn na kauci 10 tisíc dolarů a příští týden jej čeká soud. Hrozí mu až dvacet let vězení.

autor: Magazín | 29. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama