Mladík se snažil propašovat tygří mládě z Mexika do Spojených států. Policii tvrdil, že je to kočka

Magazín Magazín
29. 8. 2017 10:05
Tygří mládě v autě mladíka našli policisté náhodou poté, co ho zastavili kvůli chybějící poznávací značce. Osmnáctiletý Američan jim nejprve tvrdil, že nemá nic k proclení. Když policisté tygra objevili, snažil se jim namluvit, že je to "jen kočka".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Hodně špatnou výmluvu si vymyslel osmnáctiletý Luis Valencia pro pohraniční policisty v části Otay Mesa na hranicích Spojených států a Mexika. Tvrdil jim, že tygří mládě, které se snažil propašovat do Kalifornie, je obyčejná kočka.

Pohraniční stráž mladíka zastavila kvůli chybějící poznávací značce. Ačkoliv Valencia, který žije trvale v kalifornském městě Perris, tvrdil, že nemá nic k proclení, policisté mu posvítili do auta.

Jaké bylo jejich překvapení, když na podlaze spolujezdce našli ležet tygří mládě. Na otázku, zda se jedná o tygra, však Valencia odpověděl, že je to "jenom kočka", napsal americký server CBS News.

Tygr místo domácí kočky

Pohraničníci mládě odvezli do safari parku v San Diegu, kde jej prohlédl biolog.

Mladík policistům nejdříve sdělil, že koupil tygří mládě na ulici. Později se však přiznal, že nákup plánoval dopředu prostřednictvím internetu a za šelmu zaplatil v mexické Tijuaně 300 dolarů (zhruba 6,5 tisíce korun). Valencia chtěl mít divokou kočku doma jako mazlíčka.

Bengálský tygr patří mezi ohrožené druhy zvířat. Pašování exotických živočichů je navíc považováno za zločin. Mladík byl propuštěn na kauci 10 tisíc dolarů a příští týden jej čeká soud. Hrozí mu až dvacet let vězení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Otcovská a rodičovská dovolená se rozšíří, MPSV připravuje změny podle směrnice EU

Otcovská dovolená v Česku by se měla nejpozději od srpna příštího roku prodloužit. Zavést by se měly také dva měsíce placené rodičovské pro vystřídání rodičů. Nárok na čerpání ošetřovného má získat víc lidí. Změny, které nařizuje směrnice EU, chystá ministerstvo práce. Legislativní návrh plánuje zveřejnit nejspíš do konce května. Na jednání sněmovního sociálního výboru to v úterý řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

"Připravujeme tři scénáře. Návrh může projít teď vládou, nebo ho může převzít příští ministryně či ministr a vybere si příští vláda," řekla po jednání ministryně.

Směrnice EU o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem z června 2019 má zajistit minimální standard ve všech členských zemích. ČR ji má do svých zákonů přenést nejpozději do 2. srpna 2022. Podle předpisu by placená otcovská v EU nesměla být kratší než deset dnů. Rodiče by měli mít možnost nečerpat rodičovskou celou naráz, ale i po částech. Vybírat by si ji mohli třeba střídáním dnů volna a práce či v kratší pracovní době, uvádí směrnice. Dva měsíce rodičovské by měly být nepřenosné, aby se matka a otec v péči o potomka vystřídali. Rodiče v celé unii by měli mít nárok aspoň na čtyřměsíční rodičovskou a mohli by si ji vybrat nejvýš do osmi let dítěte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy