reklama
 
 

Leonardo DiCaprio získá sibiřského Oscara. Skalní fanoušci z Ruska kvůli sošce roztaví své šperky

5. 2. 2016 15:30
Video: YouTube
Hollywoodský herec Leonardo DiCaprio letos konečně obdrží sošku vytouženého Oscara. Přestože slavnostní předávání cen filmové akademie se koná až koncem února, jednu zlatou sošku má jistou již dnes. Fanoušci ze Sibiře totiž nečekali na rozhodnutí odborné porody a rovnou se složili na výrobu vlastního Oscara, kterého jak doufají, si jejich vysněný idol přijede do Ruska vyzvednout osobně.

Jakutsk (republika Ruské federace Sacha) – Leonardo DiCaprio letos již pošesté očekává, zda mu filmová akademie udělí vysněnou sošku Oscara za jeho nejnovější počin ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání, který vede žebříček nominací. 12 želízek v ohni ale nemusí, jak už se Leo mnohokrát před tím přesvědčil, vůbec nic znamenat. Proto se také jeho fanoušci až z dalekého Ruska rozhodli letošní udělování cen pojistit vlastní soškou Oscara. Informoval o tom server Siberian Times.

Skupina fanoušků ze severovýchodního Jakutska sdružující se na sociálních sítích i mimo ně pod názvem Oscar pro Lea již usilovně pracuje na výrobě sošky. Tu si vzal na starosti sochař Nikolay Chochchasov, který ji vytváří podle návrhu místního klenotnictví Prokopy Protoppov.

"Napadlo nás to asi před deseti lety, ale neměli jsme odvahu to provést. Film Revenant se nás každého velmi dotknul. My lidé z Jakutska víme o životě a přežití na dalekém severu hodně,“ řekla iniciátorka celé akce Tatyana Yegorova agentuře TASS s tím, že na materiál se skládá více jak stovka dobrovolníků, kteří se vzdávají svých stříbrných a zlatých šperků.

Darované drahé kovy se následně roztaví a vznikne soška velmi podobná americkému Oscarovi, ovšem s tím rozdílem, že postava muže bude hledět do nebe. Podle tvůrců jde o to uvědomit si pravý smysl a stát se součástí přírody. Navíc místo tradičního meče ponese v rukou Cháronův pohár symbolizující mír a lásku, kterou chová lid právě k hollywoodskému herci.

30 centimetrů vysoký Oscar bude čekat v Jakutsku na Leonarda, který má po své babičce shodou okolností ruské kořeny, dokud si pro něj herec sám nepřiletí. Fanoušci totiž doufají, že jejich snahu ocení a setká se s nimi. Zatím ale iniciátoři akce nemají jasno, jak se s hereckou hvězdou spojit.

Američtí Oscaři se budou předávat během slavnostního ceremoniálu 28. února v Los Angeles. Leonardův film Revenant Zmrtvýchvstání má celkem 12 nominací, a to jak za nejlepšího herce, tak i nejlepší film.

autor: jaz | 5. 2. 2016 15:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama