Koupili dům snů. Bydlelo v něm ale 5000 jedovatých pavouků

ČTK ČTK
13. 10. 2014 16:39
Tisíce jedovatých pavouků vyhnaly americký pár z nového domu. Manželé se teď kvůli tomu soudí s předchozími majiteli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

St. Louis  - Americký manželský pár opustil svůj čerstvě zakoupený dům po zjištění, že jej téměř zcela ovládá kolonie jedovatých pavouků.

Tisíce zdraví nebezpečných klepítkatců se ukrývaly ve všech zákoutích domu a manželé se teď kvůli tomu soudí s předchozími vlastníky, kteří jim prý tento "drobný" problém zamlčeli. Nemovitost v bohaté čtvrti má nyní v péči deratizační firma, která zahalila celý dům velkou plachtou.

Soudí se s minulými majiteli

Příběh manželů Trostových, kteří si svůj vysněný dům zakoupili za téměř půl milionu dolarů (bezmála deset milionů korun) již v roce 2007, popsala minulý týden americká média. Ihned po nastěhování začal pár s hrůzou objevovat pavouky ve všech místnostech a na nejrůznějších místech: na stropě, v krbu, na okenních žaluziích i ve sprše.

Nejprve zkusili vyhledat pomoc u několika firem specializovaných na domácí škůdce, ty si však poradit nedokázaly.

V domě podle listu St. Louis Post žilo odhadem na 5000 pavouků druhu koutník jedovatý, jejichž kousnutí může způsobit člověku vážné onemocnění. V krajním případě může jedinec s pavoučím jedem v těle i zemřít.

Trostovi se rovněž se soudí s pojišťovací společností, která jim odmítá vyplatit peníze za neobyvatelnost domu, neboť se prý pojistka nevztahuje na případy, kdy je dům napaden hmyzem. Právní zástupce rodiny však hodlá peníze vysoudit s odůvodněním, že pavouci mezi hmyz nepatří - jde totiž o členovce z podkmene klepítkatců.

Nově najatá čistící firma minulý týden pokryla celou nemovitost, které začali místní přezdívat "pavoučí dům", obří plachtou a hodlá proti pavoukům nasadit jejich vlastní zbraň - jed. Chce je vyhubit jedovatým plynem.

 

Právě se děje

Další zprávy