Čína staví futuristický hotel v opuštěném lomu. Noc přijde na sedm tisíc korun

jaz
11. 4. 2016 11:59
V Číně pokračuje stavba podvodního hotelu, který má být nejen turistickou atrakcí, ale i zajímavým architektonickým projektem, jenž sází na ekologii a soulad s okolní přírodou. Inženýři si pro jeho umístění vybrali opuštěný lom o hloubce 90 metrů, který hostům poskytne kromě ubytování i sportovní vyžití v podobě potápění nebo bungee jumpingu. Nejluxusnější pokoje budou v prvních dvou podlažích, které se budují deset metrů pod hladinou vody.
Foto: Profimedia.cz

Nedaleko Šanghaje vzniká pětihvězdičkový hotel, který nabídne netradiční ubytování pod vodou.

Hotel se nachází v bývalém lomu a bude částečně zatopený, aby si návštěvníci užili nejen přírodní akvárium, ale i pokoje a další prostory hotelu, za jejichž okny bude výhled do hlubin devadesátimetrového lomu. Informoval o tom server Daily Mail.

Foto: Profimedia.cz

Celkem 383 pokojů v 19 patrech osídlí během následujících let pobočka hotelové sítě InterContinental. Stavba, která začala v roce 2013, sice ještě není u konce, projekt ale zaujal na mezinárodní architektonické soutěži, kde britská společnost obdržela hlavní cenu za svůj futuristický design.

Porotu zaujal fakt, že poslední dvě patra budou vystavěna deset metrů pod hladinou vody, bude se zde nacházet akvárium, restaurace i luxusní pokoje pro čínskou smetánku. Stavba se má pyšnit i ekologickou stránkou.

Foto: Profimedia.cz

Střecha budovy, která navazuje na okraj lomu, je projektovaná tak, aby splynula s okolní krajinou plnou kopců, hor a jiných přírodních krás. Navíc k provozu hotelu se bude využívat geotermální a solární energie.

Jedinečná je také nabídka volnočasových aktivit, které se pohybují od lázeňských procedur přes vodní sporty, horolezectví po bungee jumping. Všechny tyto atrakce budou na dosah speciálním výtahem z vodní hladiny hotelu. Nezatopené pokoje pak nabídnou výhled na kaskádové vodopády v horní části lomu.

Čínský developer Shimao předpokládá, že stavbu dokončí během roku 2017 a odhadovaná cena komplexu je v přepočtu cca 11,5 miliardy korun. Cena pokoje za jednu noc pak vyjde zájemce na 200 liber (cca 6700 korun).

Foto: Profimedia.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy