Čína staví futuristický hotel v opuštěném lomu. Noc přijde na sedm tisíc korun

jaz
11. 4. 2016 11:59
V Číně pokračuje stavba podvodního hotelu, který má být nejen turistickou atrakcí, ale i zajímavým architektonickým projektem, jenž sází na ekologii a soulad s okolní přírodou. Inženýři si pro jeho umístění vybrali opuštěný lom o hloubce 90 metrů, který hostům poskytne kromě ubytování i sportovní vyžití v podobě potápění nebo bungee jumpingu. Nejluxusnější pokoje budou v prvních dvou podlažích, které se budují deset metrů pod hladinou vody.
Foto: Profimedia.cz

Nedaleko Šanghaje vzniká pětihvězdičkový hotel, který nabídne netradiční ubytování pod vodou.

Hotel se nachází v bývalém lomu a bude částečně zatopený, aby si návštěvníci užili nejen přírodní akvárium, ale i pokoje a další prostory hotelu, za jejichž okny bude výhled do hlubin devadesátimetrového lomu. Informoval o tom server Daily Mail.

Foto: Profimedia.cz

Celkem 383 pokojů v 19 patrech osídlí během následujících let pobočka hotelové sítě InterContinental. Stavba, která začala v roce 2013, sice ještě není u konce, projekt ale zaujal na mezinárodní architektonické soutěži, kde britská společnost obdržela hlavní cenu za svůj futuristický design.

Porotu zaujal fakt, že poslední dvě patra budou vystavěna deset metrů pod hladinou vody, bude se zde nacházet akvárium, restaurace i luxusní pokoje pro čínskou smetánku. Stavba se má pyšnit i ekologickou stránkou.

Foto: Profimedia.cz

Střecha budovy, která navazuje na okraj lomu, je projektovaná tak, aby splynula s okolní krajinou plnou kopců, hor a jiných přírodních krás. Navíc k provozu hotelu se bude využívat geotermální a solární energie.

Jedinečná je také nabídka volnočasových aktivit, které se pohybují od lázeňských procedur přes vodní sporty, horolezectví po bungee jumping. Všechny tyto atrakce budou na dosah speciálním výtahem z vodní hladiny hotelu. Nezatopené pokoje pak nabídnou výhled na kaskádové vodopády v horní části lomu.

Čínský developer Shimao předpokládá, že stavbu dokončí během roku 2017 a odhadovaná cena komplexu je v přepočtu cca 11,5 miliardy korun. Cena pokoje za jednu noc pak vyjde zájemce na 200 liber (cca 6700 korun).

Foto: Profimedia.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy