Dva němečtí senioři utekli z domova důchodců. Policie je našla na heavymetalovém festivalu

Magazín Magazín
6. 8. 2018 10:26
Německá policie hledala v pátek několik hodin dva uprchlíky z domova důchodců. Nakonec je vypátrala ve tři ráno na heavymetalovém festivalu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Že láska k metalu kvete v každém věku, potvrdili minulý pátek dva němečtí senioři. Ti utekli z domova důchodců a byli o několik hodin později vypátráni na heavymetalovém festivalu Wacken Open Air. O případu informoval deník Deutsche Welle.

Největší festival metalové hudby na světě, který každý rok navštíví v průměru 75 tisíc lidí, probíhal celkem čtyři dny v severoněmecké vesnici Wacken. Podle deníku zatím není zcela jasné, jak se muži z domova důchodců do festivalového areálu dostali a zda to byl jejich záměr, nebo se na Wacken Open Air ocitli náhodou.

Podle policie totiž vypadali dezorientovaně a zmateně, policejní mluvčí Merle Neufeldová však později pro rozhlasovou stanici Norddeutscher Rundfunk uvedla, že se jim tam líbilo.

Oba senioři byli nalezeni po několika hodinách pátrání ve tři ráno, když se festivalový program chýlil ke konci. Policie je poté odvezla zpět do domova.

 

Právě se děje

Další zprávy