Dva němečtí senioři utekli z domova důchodců. Policie je našla na heavymetalovém festivalu

Magazín Magazín
6. 8. 2018 10:26
Německá policie hledala v pátek několik hodin dva uprchlíky z domova důchodců. Nakonec je vypátrala ve tři ráno na heavymetalovém festivalu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Že láska k metalu kvete v každém věku, potvrdili minulý pátek dva němečtí senioři. Ti utekli z domova důchodců a byli o několik hodin později vypátráni na heavymetalovém festivalu Wacken Open Air. O případu informoval deník Deutsche Welle.

Největší festival metalové hudby na světě, který každý rok navštíví v průměru 75 tisíc lidí, probíhal celkem čtyři dny v severoněmecké vesnici Wacken. Podle deníku zatím není zcela jasné, jak se muži z domova důchodců do festivalového areálu dostali a zda to byl jejich záměr, nebo se na Wacken Open Air ocitli náhodou.

Podle policie totiž vypadali dezorientovaně a zmateně, policejní mluvčí Merle Neufeldová však později pro rozhlasovou stanici Norddeutscher Rundfunk uvedla, že se jim tam líbilo.

Oba senioři byli nalezeni po několika hodinách pátrání ve tři ráno, když se festivalový program chýlil ke konci. Policie je poté odvezla zpět do domova.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy