Dva němečtí senioři utekli z domova důchodců. Policie je našla na heavymetalovém festivalu

Magazín Magazín
6. 8. 2018 10:26
Německá policie hledala v pátek několik hodin dva uprchlíky z domova důchodců. Nakonec je vypátrala ve tři ráno na heavymetalovém festivalu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Že láska k metalu kvete v každém věku, potvrdili minulý pátek dva němečtí senioři. Ti utekli z domova důchodců a byli o několik hodin později vypátráni na heavymetalovém festivalu Wacken Open Air. O případu informoval deník Deutsche Welle.

Největší festival metalové hudby na světě, který každý rok navštíví v průměru 75 tisíc lidí, probíhal celkem čtyři dny v severoněmecké vesnici Wacken. Podle deníku zatím není zcela jasné, jak se muži z domova důchodců do festivalového areálu dostali a zda to byl jejich záměr, nebo se na Wacken Open Air ocitli náhodou.

Podle policie totiž vypadali dezorientovaně a zmateně, policejní mluvčí Merle Neufeldová však později pro rozhlasovou stanici Norddeutscher Rundfunk uvedla, že se jim tam líbilo.

Oba senioři byli nalezeni po několika hodinách pátrání ve tři ráno, když se festivalový program chýlil ke konci. Policie je poté odvezla zpět do domova.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy