Dospělá Američanka žaluje rodiče. Chce se nechat živit

jaz
15. 12. 2014 9:35
Americká média informovala o dalším případu žaloby na rodiče, kteří odmítají platit školné své dceři, která s nimi už více jak dva roky nekomunikuje.
Foto: Michael Ricci / Facebook

New Jersey – Caitlyn Ricci se v úterý znovu sešla u soudu se svými rodiči. Ti odmítli zaplatit větší část školného na Tample University, kde jednadvacetiletá dívka studuje, přestože jim to nařizuje soudní rozhodnutí z roku 2013.

Caitlyn se svými rodiči už nějakou dobu nežije a více jak dva roky s nimi ani nepromluvila. "Mohou mě obvinit za pohrdání soudem. Mohou dělat cokoli, ale já nic nezaplatím, dokud si s námi dcera nevybuduje vztah a nezačneme být opět rodina,“ řekl podle Daily News u soudu otec Michael Ricci.

To se jim ale může hodně prodražit. Žalovaná částka za školné činí 16 tisíc dolarů, což je v přepočtu 356 tisíc korun. Kvůli jejímu nezaplacení ale advokát Caitlyn žádá po soudu uložení pokuty rodičům, a to ve výši 100 dolarů (cca dva tisíce korun) za každý den z prodlení.

"Jsem ráda, že je naživu a daří se jí dobře, ale bolí mě, že se na nás ani nepodívá. Pro mne to v soudní síni bylo emocionální i pro Michaela, ale ona nedala najevo vůbec žádné emoce,“ řekla matka Maura McGarvey, která je s otcem své dcery rozvedená.

Caitlyn má podporu v části rodiny, protože soudní výlohy jí financují prarodiče z otcovy strany. Soudce zatím žádné rozhodnutí nevydal, pouze nabádá obě strany, aby společně našly kompromis.

Tento případ se podobá kauze ze začátku roku, kdy devatenáctiletá Rachel Canning vyžadovala soudně po svých rodičích, aby jí přispívali na školu, přestože stejně jako Caitlyn utekla z domu a odmítala s nimi udržovat jakýkoli vztah. Zdrcení rodiče taktéž odmítli dceru financovat. Na soudní rozsudek ale nedošlo. Rachel se nakonec s rodiči smířila a vrátila se domů.

 

Právě se děje

Další zprávy