Čínský maratonec izolovaný kvůli koronaviru naběhal 50 kilometrů v obývacím pokoji

Magazín Magazín
13. 2. 2020 10:01
Amatérský maratonský běžec Pchan Šan-cchu z čínského města Chang-čou se během domácí izolace kvůli koronaviru rozhodl neklesat na mysli a sestavil si tréninkovou trať ve svém obývacím pokoji. Za čtyři hodiny a 48 minut uběhl celkem 6250 koleček měřících osm metrů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Trať ve svém bytě si amatérský běžec Pchan Šan-cchu sestavil ze dvou velkých stolů. Podle svých slov už totiž nemohl "jen tak sedět".

Muž zůstává doma, stejně jako další miliony Číňanů kvůli řádění nebezpečného koronaviru, který má na svědomí již více než 44 tisíc nakažených. 

Město Chang-čou vyhlásilo nařízenou karanténu lidí před týdnem kvůli snížení pravděpodobnosti nákazy dalších lidí. Ohnisko nákazy, město Wu-chan, se odtud nachází 600 kilometrů daleko, uvádí britský deník The Guardian

Šan-cchu se se svým nápadem svěřil minulý týden na čínské sociální síti Weibo a jako důkaz připojil záznamy ze své běžecké aplikace. "Venku jsem nebyl spoustu dní, ale dneska už jsem nemohl zůstat déle sedět," uvedl.

Jeho jedno tréninkové kolečko měřilo osm metrů a celkem jich uběhl 6250, což odpovídá 50 kilometrům. Celý trénink zvládl za čtyři hodiny a 48 minut. "Byl jsem strašně zpocený, ale bylo to skvělé," dodal. 

V Chang-čou je podle britského deníku The Guardian evidováno 159 případů nemoci, v celé provincii Če-ťiang je to pak 1131 případů. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy