Čínský maratonec izolovaný kvůli koronaviru naběhal 50 kilometrů v obývacím pokoji

Magazín Magazín
13. 2. 2020 10:01
Amatérský maratonský běžec Pchan Šan-cchu z čínského města Chang-čou se během domácí izolace kvůli koronaviru rozhodl neklesat na mysli a sestavil si tréninkovou trať ve svém obývacím pokoji. Za čtyři hodiny a 48 minut uběhl celkem 6250 koleček měřících osm metrů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Trať ve svém bytě si amatérský běžec Pchan Šan-cchu sestavil ze dvou velkých stolů. Podle svých slov už totiž nemohl "jen tak sedět".

Muž zůstává doma, stejně jako další miliony Číňanů kvůli řádění nebezpečného koronaviru, který má na svědomí již více než 44 tisíc nakažených. 

Město Chang-čou vyhlásilo nařízenou karanténu lidí před týdnem kvůli snížení pravděpodobnosti nákazy dalších lidí. Ohnisko nákazy, město Wu-chan, se odtud nachází 600 kilometrů daleko, uvádí britský deník The Guardian

Šan-cchu se se svým nápadem svěřil minulý týden na čínské sociální síti Weibo a jako důkaz připojil záznamy ze své běžecké aplikace. "Venku jsem nebyl spoustu dní, ale dneska už jsem nemohl zůstat déle sedět," uvedl.

Jeho jedno tréninkové kolečko měřilo osm metrů a celkem jich uběhl 6250, což odpovídá 50 kilometrům. Celý trénink zvládl za čtyři hodiny a 48 minut. "Byl jsem strašně zpocený, ale bylo to skvělé," dodal. 

V Chang-čou je podle britského deníku The Guardian evidováno 159 případů nemoci, v celé provincii Če-ťiang je to pak 1131 případů. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy