reklama
 
 

Británie je muslimská. Svět žasne nad odborníkem na islám

14. 1. 2015 7:45
"Odborník" na islámské extremisty Steven Emerson na Fox News: V Birminghamu je to samý muslim. Nemuslimové tam raději vůbec nechodí...
Odborník na islámský radikalismus tvrdil ve vysílání Fox News, že anglický Birmingham je zcela muslimský a že v Londýně chodí náboženská policie. Jeho výroky se rázem staly terčem parodií.

New York - Když Britové slyšeli zpravodajskou relaci na Fox News, která se zabývala analýzou nedávného teroru v Paříži, nevěřili svým uším. "Odborník" na islámský radikalismus Steven Emerson v pořadu tvrdil, že se do Birminghamu "nemuslim" ani neodváží vstoupit a že po Londýně chodí náboženská policie, která mlátí lidi jiného vyznání.

Emerson chtěl upozornit na islamizaci Evropy a dále uvedl, že ve Francii, Velké Británii, Německu či Švédsku existují muslimské oblasti, do nichž se raději nechodí.

Za konkrétní příklad dal právě Birmingham, druhé největší město Anglie. To je prý zcela muslimské a "nemuslimové" do něj vůbec nechodí. Tvrdil také, že v částech Londýna řádí náboženská policie, která každého, kdo by byl "nemuslimsky" oblečen, zbije a vážně zraní.

Překvapená moderátorka znepokojeně zvolala, že "to v podstatě znamená chalífát v této zemi". Reakce britských médií přišla vzápětí. Britský deník The Independent na Twitteru napsal, že "tento rozhovor se Stevem Emersonem je ještě horší, než si myslíte". 

Jak uvádí na pravou míru americká zpravodajská stanice CNN, ve Velké Británii žije asi pět procent muslimů a v Birminghamu až 20 procent muslimských obyvatel.

CNN také upozorňuje, že tento skandální rozhovor ve sledované americké televizi způsobil na Twitteru bouři s hashtagem #foxnewsfacts, pod kterým dávají lidé ironické komentáře v duchu zasvěceného odborníka na muslimský radikalismus.

Dozvíte se třeba, že kvůli muslimské náboženské policii musí nosit šátek i královna Alžběta II. (jak dokládá tweet).

Nebo také že Birmingham leží ve středním Iráku, že vypustil "ham" ze svého názvu, neboť muslimové vepřovou šunku nemohou. Burku vidí přispěvatelé i ve vzhledu britské poštovní schránky a rovněž upozorňují, že se povážlivě radikalizují marmelády po celé Británii, dokládají to fotkou sklenic se zavařeninou, které jsou zavřeny látkovým víčkem.

Emerson se později za svá prohlášení omluvil. "Moje komentáře na Fox New o Birminghamu byly zcela nepřesné. Birminghame, prosím, přijmi mou omluvu, mýlil jsem se," cituje ho CNN.

autor: Magazín | 14. 1. 2015 7:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama