Americký pár se seznámil přes aplikaci, muž na prvním rande vykradl banku

Magazín Magazín
15. 2. 2020 15:30
Pokud máte pocit, že jste zažili nejhorší první rande svého života, věřte, že může být ještě hůř. Američanka si před třemi lety prostřednictvím seznamovací aplikace domluvila dostaveníčko s mužem, ze kterého se vyklubal lupič. Ten ji donutil, aby jej odvezla z místa činu i s lupem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Zloděj Christopher Castillo z Rhode Islandu na východě USA se potkal se ženou z Massachusetts prostřednictvím seznamovací aplikace v roce 2016. Na první dostaveníčko pro něj přijela podle své policejní výpovědi autem k domu jeho rodičů, odkud jeli zhruba půl hodiny do městečka North Attleboro, popsal americký zpravodajský web CNN

Žena uvedla, že muž na sedačce vedle ní popíjel víno a poté jí řekl, aby zastavila u banky Bristol County Savings.

Ženu nechal čekat v autě a sám u bankovní přepážky s pistolí v ruce vyzval úředníka, aby mu vydal tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 22 900 korun) v hotovosti. Poté co si bankovky převzal, utíkal maskovaný za slunečními brýlemi a kloboukem zpět do auta a přikázal ženě, aby okamžitě odjela.

Američanka uvedla, že zpanikařila, šlápla na plyn auta a rozjela se. Jakmile však za autem zaznamenala policejní hlídku, zastavila a z auta vystoupila. 

Netrvalo dlouho a policie vytáhla vzpínajícího se Christophera Castilla z auta, nasadila mu pouta a zajistila historickou zbraň patřící jeho nevlastnímu otci. Lupič policisty ze vzteku ještě poplival. 

Necelé tři roky po incidentu byl Castillo odsouzen k tříletému vězení a dvěma letům pobytu v nápravném zařízení v North Dartmouthu ve státě Massachusetts. Žena, která pravděpodobně zažila nejhorší první rande svého života, z incidentu vyšla bez trestu. 

 

Právě se děje

před 42 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy