Drsná Xena se vrátí! O seriálu uvažuje i Lucy Lawless

mad
22. 7. 2015 10:52
Legendární bojovnice Xena bude mít nový seriál. Obsazení zatím není jasné, ale mluví se o účasti Lucy Lawless.
Lucy Lawless jako Xena
Lucy Lawless jako Xena | Foto: MCA TV

Praha – Známý fantasy seriál Xena vznikl jako spin-off Hercula, který se začal vysílat v roce 1995. Hlavní rolí "princezny bojovnice" se proslavila herečka Lucy Lawless a diváci ji mohli vidět na obrazovce v celkem šesti sériích.

Televize NBC nyní ohlásila, že chystá reboot Xeny. Producenty budou Rob Tapert a Sam Raimi, kteří pracovali už na původním seriálu. V současnosti hledají scenáristy a není zatím jisté, zda se Lawless vůbec vrátí. Zdroje The Hollywood Reporter říkají, že by ji tvůrci do seriálu rádi v nějaké roli obsadili.

Lawless na nedávném Comic-Conu, kterého se účastnila v rámci propagace seriálu Ash vs. Evil dead, v němž hraje, prohlásila, že oživení postavy podporuje bez ohledu na svou účast v projektu. Dodala, že by bylo vtipné, kdyby vznikl reboot jako u seriálu Ash vs. Evil dead, kdy uvidíme naštvanou Xenu ve středním věku, jak kouří.

Pokud půjde vše podle plánu, seriál by se měl vysílat v roce 2016. Zatím není jasné, kolik bude mít dílů, ale posledních 20 let dokazuje, že seriál za sebou má velmi silnou základnu fanoušků. 

Poslední díl Xeny se vysílal v roce 2001. O 10 let později fanoušci nadšeně podpořili vznik filmu, ale k realizaci nakonec nedošlo. Lawless si poté zahrála v seriálech Battlestar Galactica (2004) Spartacus: Krev a písek (2010), Spartacus: Bohové arény (2011).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro díky domácí výhře 3:0 nad Lichtenštejnskem. Dva góly dal nejlepší střelec výběru Teemu Pukki.

před 25 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy