Drsná Xena se vrátí! O seriálu uvažuje i Lucy Lawless

mad
22. 7. 2015 10:52
Legendární bojovnice Xena bude mít nový seriál. Obsazení zatím není jasné, ale mluví se o účasti Lucy Lawless.
Lucy Lawless jako Xena
Lucy Lawless jako Xena | Foto: MCA TV

Praha – Známý fantasy seriál Xena vznikl jako spin-off Hercula, který se začal vysílat v roce 1995. Hlavní rolí "princezny bojovnice" se proslavila herečka Lucy Lawless a diváci ji mohli vidět na obrazovce v celkem šesti sériích.

Televize NBC nyní ohlásila, že chystá reboot Xeny. Producenty budou Rob Tapert a Sam Raimi, kteří pracovali už na původním seriálu. V současnosti hledají scenáristy a není zatím jisté, zda se Lawless vůbec vrátí. Zdroje The Hollywood Reporter říkají, že by ji tvůrci do seriálu rádi v nějaké roli obsadili.

Lawless na nedávném Comic-Conu, kterého se účastnila v rámci propagace seriálu Ash vs. Evil dead, v němž hraje, prohlásila, že oživení postavy podporuje bez ohledu na svou účast v projektu. Dodala, že by bylo vtipné, kdyby vznikl reboot jako u seriálu Ash vs. Evil dead, kdy uvidíme naštvanou Xenu ve středním věku, jak kouří.

Pokud půjde vše podle plánu, seriál by se měl vysílat v roce 2016. Zatím není jasné, kolik bude mít dílů, ale posledních 20 let dokazuje, že seriál za sebou má velmi silnou základnu fanoušků. 

Poslední díl Xeny se vysílal v roce 2001. O 10 let později fanoušci nadšeně podpořili vznik filmu, ale k realizaci nakonec nedošlo. Lawless si poté zahrála v seriálech Battlestar Galactica (2004) Spartacus: Krev a písek (2010), Spartacus: Bohové arény (2011).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy