Drsná Xena se vrátí! O seriálu uvažuje i Lucy Lawless

mad
22. 7. 2015 10:52
Legendární bojovnice Xena bude mít nový seriál. Obsazení zatím není jasné, ale mluví se o účasti Lucy Lawless.
Lucy Lawless jako Xena
Lucy Lawless jako Xena | Foto: MCA TV

Praha – Známý fantasy seriál Xena vznikl jako spin-off Hercula, který se začal vysílat v roce 1995. Hlavní rolí "princezny bojovnice" se proslavila herečka Lucy Lawless a diváci ji mohli vidět na obrazovce v celkem šesti sériích.

Televize NBC nyní ohlásila, že chystá reboot Xeny. Producenty budou Rob Tapert a Sam Raimi, kteří pracovali už na původním seriálu. V současnosti hledají scenáristy a není zatím jisté, zda se Lawless vůbec vrátí. Zdroje The Hollywood Reporter říkají, že by ji tvůrci do seriálu rádi v nějaké roli obsadili.

Lawless na nedávném Comic-Conu, kterého se účastnila v rámci propagace seriálu Ash vs. Evil dead, v němž hraje, prohlásila, že oživení postavy podporuje bez ohledu na svou účast v projektu. Dodala, že by bylo vtipné, kdyby vznikl reboot jako u seriálu Ash vs. Evil dead, kdy uvidíme naštvanou Xenu ve středním věku, jak kouří.

Pokud půjde vše podle plánu, seriál by se měl vysílat v roce 2016. Zatím není jasné, kolik bude mít dílů, ale posledních 20 let dokazuje, že seriál za sebou má velmi silnou základnu fanoušků. 

Poslední díl Xeny se vysílal v roce 2001. O 10 let později fanoušci nadšeně podpořili vznik filmu, ale k realizaci nakonec nedošlo. Lawless si poté zahrála v seriálech Battlestar Galactica (2004) Spartacus: Krev a písek (2010), Spartacus: Bohové arény (2011).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy