Pětatřicetiletý Visací zámek chystá rekonstrukci svého prvního koncertu v pražském klubu 007

Kultura Kultura
24. 11. 2017 11:02
Punková skupina Visací zámek oslavila 35 let existence - a navíc v jedné sestavě - vyprodaným koncertem v pražské Lucerně. Na 7. prosince si přichystala pro fanoušky další dárek, na den přesně po 35 letech proběhne na pražském Strahově v klubu 007 mezi studentskými kolejemi rekonstrukce prvního koncertu kapely. Visací zámek vzkazuje, že pro autentičnost budou do klubu vpuštěni jen návštěvníci v dobových kostýmech. Před pražským koncertem "visáči" zahrají ještě ve Frýdku-Místku a v Brně, poté v Českých Budějovicích. Skupinu v roce 1982 založila pětice studentů pražské stavební fakulty v čele se zpěvákem Janem Haubertem.
Video: YouTube
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy