Pětatřicetiletý Visací zámek chystá rekonstrukci svého prvního koncertu v pražském klubu 007

Kultura Kultura
24. 11. 2017 11:02
Punková skupina Visací zámek oslavila 35 let existence - a navíc v jedné sestavě - vyprodaným koncertem v pražské Lucerně. Na 7. prosince si přichystala pro fanoušky další dárek, na den přesně po 35 letech proběhne na pražském Strahově v klubu 007 mezi studentskými kolejemi rekonstrukce prvního koncertu kapely. Visací zámek vzkazuje, že pro autentičnost budou do klubu vpuštěni jen návštěvníci v dobových kostýmech. Před pražským koncertem "visáči" zahrají ještě ve Frýdku-Místku a v Brně, poté v Českých Budějovicích. Skupinu v roce 1982 založila pětice studentů pražské stavební fakulty v čele se zpěvákem Janem Haubertem.
Video: YouTube
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy