Rosťa Novák v La Fabrice zase políbí prdel kosům

Kultura Kultura, Red Kul
6. 1. 2010 9:32
Duo Skutr obnoví své starší úspěšné projekty
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Divadelní skupina Skutr režisérů Martina Kukučky a Tomáše Trpišovského obnoví své starší projekty. Po dohodě s divadelním prostorem La Fabrika v Praze a v návaznosti na zdejší divácký úspěch inscenace La Putyka se tu na scénu vrátí představení 8 - polib prdel kosům a Mistr a žák, nominovaná na Cenu Sazky a Divadelních novin a Cenu Alfréda Radoka.

"Máme pocit, že ještě mohou být aktuální. Z repertoáru jsme je byli nuceni stáhnout, protože jsme jako nezávislý soubor neměli finanční prostředky na jejich udržení. Po dohodě s La Fabrikou tento problém odpadá," říká Kukučka.

Foto: Aktuálně.cz

Podle Trpišovského budou obnovené premiéry obsahovat úpravy. "Hlavně one man show Rosti Nováka 8 - polib prdel kosům, která je velmi dokumentární, by se měla svým způsobem změnit, protože i Rosťův život se malinko posunul."

Oba pro tento rok chystají tři nové projekty: Kultovní představení, Klauni a Muži. Na prvním začali s Vojtou Dykem a Jakubem Prachařem pracovat už v těchto dnech. "Půjde o hudebně divadelní projekt, jímž chceme navázat na úspěšné hudební improvizace obou aktérů na Fringe Festivalu ve skotském Edinburghu a na naši práci na Goebbelsově kompozici Schwarz auf Weiss pro festival Struny podzimu," vypočítává Trpišovský.

Představení Klauni má navázat na úspěšnou inscenaci Malá smrt ,  premiéra má být v květnu v Olomouci a poté bude projekt světovou premiéru jako reprezentant Česka na Expo 2010 v Šanghaji. Muži budou pojednávat o mužské identitě v době, kdy se drolí tradiční rozdělení rolí.

La Putyka - úspěšný nový nový cirkus po česku nebude chybět ani v Plzni
La Putyka - úspěšný nový nový cirkus po česku nebude chybět ani v Plzni | Foto: Martin Faltus

Oba režiséry je ještě letos čeká i režírování v Polsku, oratorium Le Roi David Arthura Honeggera s orchestrem Berg, projekt pro Národní divadlo v Praze a právě dva zájezdy do Asie.

Inscenace Mistr a žák se v La Fabrice objeví 11. a 13. ledna a 9. února. Tvůrci ji označují za recyklovanou komedii dell'arte á la Tarantino. Měla premiéru 22. srpna 2007 na festivalu Letní Letná a propojuje akrobacii, taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci a živou hudbu.

One-man show Rosti Nováka, který je osmou generací potomků kočovného loutkáře Matěje Kopeckého, nazvaná 8 - polib prdel kosům, nabízí akrobacii, historii slavné rodiny včetně velkolepých loutek a domácích filmových záznamů. Premiéru měla 16. dubna 2006 v Arše.  V La Fabrice se objeví 7., 8. a 26. ledna a pak 16., 17. a 18. února.

Čtěte také:
Heiner Goebbels: Schwarz auf weiss či li 
Jak se hraje soudobá hudba na badmintonové pálky

Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský patří mezi nejuznávanější režiséry mladé generace. Jejich skupinu tvoří například Dora Bouzková, Jakub Kopecký, Rostislav Novák, Jakub Prachař, Vojtěch Dyk, Josef Rosen, Zuzana Stavná, Adéla Laštovková-Stodolová a Petr Kaláb. Představení kombinují tanec, pohyb, akrobacii, loutky, projekce, světelný design, text a hudbu.

Skutr byl třikrát nominovaný v kategorii Talent roku cen Alfréda Radoka. Prezentoval se na řadě festivalů v Česku i v zahraničí. S velkým úspěchem dvaadvacetkrát reprízoval inscenaci Plačky na festivalu Fringe v Edinburghu.

Informace najdete na www.skutr.org a www.lafabrika.cz

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy